Неделя, 08 Ноември 2015 11:37
Отборите на Левски и ЦСКА за момичета до 15 години

Отборите на "Левски" (София) и "ЦСКА" (София) си победиха по една загуба и една победа на старта на софийското градско първенство по волейбол за момичета до 15 години и девойки младша възраст.

Както е известно всеки клуб, който има представители и за двете възрасти провежда  два мача последователно за двете селекции на собствен терен.  При срещата между "сини" и "червени" в първия кръг домакин бе Левски, а мачовете се играха в столичната зала "Сиконко".

При момичетата до 15 години тимът на "Левски" загуби от "ЦСКА" с 0:3 (27:29, 22:25, 27:29) в изключително емоционален и напрегнат мач. Двубоят бе много равностоен и оспорван, като интригата бе до край, а  Червените надделяваха и в трите гейма в последните минути.

При девойките младша отборът на "Левски" победи "ЦСКА" с 3:1 (24:26, 25:23, 25:20, 25:14). След като отстъпиха в първия гейм, в останалите три части "сините" доминираха над съперника и затвориха мача в своя полза само с един загубен гейм.

В другите срещи от първия кръг "Славия" отложи домакинството си в двете възрасти с "Ахил" поради участие на състезателки в женския отбор.

Други резултати за момичета до 15 години:

"ЦПВК" - "Звезди 94" с 3:2 (25:18, 22:25, 25:23, 16:25, 15:4), "Локомотив" - "Академик" с 3:0 (25:15, 25:22, 25:15).