Изминалата година бе една от най-успешните за българския плажен волейбол. Българските двойки спечелиха общо 5 медала (1 златен, 2 сребърни и 2 бронзови).

На Балканско първенство за мъже и жени до 22 години в Щип двете български двойки се върнаха със сребърни медали.
  Джесика Николова и Ивана Боянова загубиха само един мач в групата си от румънската двойка и останаха втори. Така те се изправиха на полуфинал срещу първите в другата група, но успяха да ги преборят на полуфинала с 2:1 гейма,като тайбрекът продължи до 20:18. За жалост на финала не успяха да победят за втори път двойката от Босна и Херцеговина Милена Матич и Сара Йовичич, така заеха второто място.
  Силвестър Иванов и Тома Станков също имаха само един загубен мач в своята група от втория отбор на Сърбия. На полуфинала те се изправиха срещу първия тим на западната ни сеседка, този път резултатът бе в тяхна полза и нашите момчета отидоха на финал. В последния мач Тома и Силвестър бяха надиграни от двойката на Молдова Йон Моисей и Денис Горя.

На последвалото Балканско първенство за мъже и жени в Скопие четирите български двойки отново показаха класа и се прибраха у дома с 3 медала.

Ася Динова и Светла Ангелова спечелиха златните медали след като победиха Сорина Буз и Андрея Смултя от Румъния, а Диана Малинова и Русена Сланчева надвиха сръбкините Ваня Матич и Милена Матич и спечелиха бронза.
При мъжете Константин Митев и Николай Колев не успяха да победят сърбите Синиша Антонич и Марко Галешев на полуфинала и това ги изпрати в спор за бронзовите медали. На малкия финал българите бяха безапелационни и победиха Вук Меденица и Войин Чачич от Черна гора .Другата ни мъжка двойка Делчо Раев и Валентин Димов заеха седмото място.

На Европейско първенство за мъже и жени до 22 години, провело се във Варна, българските двойки останаха без медали, но показаха, че имат място сред най-добрите и тепърва ще стават все по-добри.

Ивана Боянова & Джесика Иванова и Мартин Иванов & Бранимир Грозданов се класираха на 17-о място. Теодора Симеонова & Никол Николова и Тома Станков & Силвестър Иванов останаха на 25 място.

В края на сезона една двойка при младежите  и една при девойките взеха участие в груповата фаза на Континентална Купа, а финалите ще бъдат тази година, където класиране от 1 до 6 място би им осигурило участие на Олимпийските игри за подрастващи в Китай.
  В първия кръг момчетата победиха Атли и Биркан от Турция само за 30 минути. Във втория кръг се изправиха срещу домакините Стояновски и Ярзуткин и загубиха с 2:0 гейма. За щастие на полуфинала българите се наложиха над румънската двойка Бадикеану и Росу и се класираха за финала. Там отново се изправиха срещу руснаците, а резултатът бе идентичен. Така нашите момчета се класираха втори в своята предварителна група. Това класиране им дава право за участие на финалите.
  За жалост Деница Петрова и Стефани Кьосева не успяха да се справят със съперничките си и завършиха последни в своята предварителна група и няма да участват на финалите.
В първия си мач те започнаха добре като спечелиха първия гейм срещу Цетин и Юртсевер, но туркините успяха да обърнат резултата в своя полза (краен резултат 2:1 гейма). Българките се изправиха срещу Кристина и Катрина Зиберман на плейаут и отново понесоха поражение. Така те отпаднаха от надпреварата за първите две места, а в крайното класиране останаха пети.

Последно за сезона с българско участие бе Европейското първенство за младежи и девойки до 18 год., провело се в Беларус.

Димитър Калчев и Стефан Иванов се класираха на пето място. Това е едно от най-добрите постижения на българския плажен волейбол през последните години.

След победа над финландците Мантинен и Мяятянен с 2:1 гейма, те се справиха лесно с немската двойка - Рудолф-Зосенхаймер като ги победиха за 34 минути при резултат 0:2 гейма (16- 21 и 17-21). След победа над чехите Чермак и Матичка и без нито една загуба Калчев и Иванов се класираха на директно на осминафинал.

Българите победиха Яросик и Крафер с 2:0 гейма и се класираха на четвъртфинал. Там срещнаха Бухегер и Телзинг, но не успяха да се справят с австрийската двойка и отпаднаха от надпреварата, заемайки престижното пето място.

Петрова и Кьосева не успяха да се справят със съперничките си днес и записаха 2 загуби с по 2:0 гейма от Лаам-Паюла и Макрогузова-Рудъйх, Деница Петрова и Стефани Кьосева не постигнаха същите резултати и въпреки добрата игра не успяха да продължат напред и останаха на 25 място.

Sports News,Sports Shoes,Sports brands,best shoes,buy shoes,Nike shoes,Adidas shoes,Asics shoesadidas Yeezy Boost 350