(0 гласа)
Кадетите победиха Дания с 3:1 в първия си мач от квалификацията в София
Написана от:
Публикувана в: Национални отбори

Българският национален отбор до 19 години победи Дания с 3:1 (23:25, 25:23, 25:11, 25:17) в първия си мач от квалификацията за Европейско първенство 2015.Младите „лъвчета“ започнаха притеснено срещата и допуснаха много непредизвикани грешки, които им костваха загуба в първия гейм с 23:25. Дания бе близо до това да поведе с 2:0, след като във втората част водеше с 23:20, но играчите на Драган Иванов показаха характер и спечелиха следващите 5 точки, с което изравниха резултата.

Нашите момчета започнаха ударно третия гейм и набързо поведоха с 13:1, а второто техническо прекъсване дойде при 16:5. „Трикольорите“ заиграха по-спокойно и не оставиха никакъв шанс на своя съперник като затвориха частта с 25:11.

Доминацията на „лъвчетата“ продължи с пълна сила в четвъртия гейм и логично второто техническо прекъсване дойде при 16:11 в тяхна полза. До края нашите момчета не срещанаха проблеми и спечелиха мача след 25:17.

В другата среща от тази група „F“ Португалия победи Словения също с 3:1.

Утре в столичната зала „Христо Ботев“ един срещу друг излизат Португалия – Дания от 16:00 ч. и България – Словения от18:30 ч.

Прочетена 337 пъти Последно променена в Петък, 09 Януари 2015 23:52