Неделя, 16 Януари 2022 13:40
България завърши с категорична победа над Албания на Балканиадата U17
Снимка: cev.lu

Националният отбор на България за жени под 17 години завърши с успех на Балканидата в Балъкесир (Турция), която е квалификация за Европейското първенство.

Воденият от Диян Боюклиев надигра категорично Албания с 3:0 (25:7, 25:10, 25:11) в последния си двубой от надпреварата.

С това младите "лъвици" приключиха на трета позиция в класирането с 3 победи, 2 загуби и 9 точки и ще продължат пътя си за класиране на Евроволей 2022 на допълнителна квалификация. Албания е шести с пет загуби и без нито една спечелена точка.

По късно Турция и Сърбия излизат един срещу друг в спор за първото място. Само първенецът взима билет за европейското първенство. Останалите продължават борбата на допълнителни квалификации.

113417 05

Националките ни доминираха изцяло в този мач. И в трите гейма взимаха преднина, не дадоха шансове за съпротива на съперничките и реализираха успеха за 53 минути игра.

Най-резултатна бе Ива Дудова с 11 точки (1 блокада), Мария Златанова добави 8 точки (2 аса). За Албания Паола Гишя завърши с 5 точки.