Събота, 11 Декември 2021 21:48
ЦСКА, Дея спорт и Нефтохимик 2010 с категорични победи в 10-ти кръг на Ефбет Супер Волей
Снимки:start-photo/НВЛ

Столичният ЦСКА и бургаските Дея спорт и Нефтохимик 2010 се поздравиха с категорични победи с по 3-0 тази събота, надлъгвайки съответно Берое 2016, Дунав Русе и Раковски 1964.

Така, Нефтохимик заема трета позиция във временното класиране в Ефбет Супер Волей, Дея спорт са на пето място, а във врата им дишат ЦСКА на шеста позиция.

#efbetsupervolley

ЦСКА 3-0 Берое 2016 (25-13, 25-20, 27-25)

ЦСКА записа седма победа в Ефбет Супер Волей, след като тази събота надигра с чисто 3-0 отбора на Берое 2016.

Състезателите на Александър Попов стартираха отлично в мача, взимайки лесно първия гейм. В следващите два обаче, и особено в третия, столичани срещнаха повече трудности. След оспорвана игра в последните минути на мача, ЦСКА успяа да покаже здрави нерви и затвори мача в три гейма.

ЦСКА надигра опонентите си на всички елементи, като старозагорци показаха равностойна игра единствено на сервис (и двата отбора завършиха с по пет аса).

Армейците бяха по-добри в атака (39 на 29) и на блок (10 на 7), като също така успяха да се възползват и от повечето грешки на противника (23).

Георги Татаров стана топ реализатор в мача, завършвайки с 15 точки и 67% ефективност в атака.

thumbnail  85V8562

Дунав Русе 0-3 Дея спорт Бургас (14-25, 13-25, 22-25)

Дея спорт Бургас запис лесна победа срещу Дунав Русе, като срещна трудности единствено в третия гейм, когато изоставаше при 11-15, но волейболистите на Венцислав Симеонов бързо се справиха с критичния момент.

Голямата разлика в представянето на двата отбора дойде от много по-успешната игра на блок на бургазлии (14 на 4), както и малко по-добрата резултатност в атака (34 на 28). Дунав Русе пък изпита проблеми със своите непредизвикани грешки и “подари” 22 точки от собствени грешки на противника.

Най-резултатен стана Виталий Василиев със 17 точки и 54% ефективност в атака, а 14 (69%) добави съотборникът му Тодор Вълчев.

927730161

Раковски 1964 0-3 Нефтохимик 2010 (19-25, 9-25, 14-25)

Нефтохимик 2010 се справи без никакви проблеми с Раковски 1964. Състезателите на Николай Желязков доминираха през цялото време и показаха по-класна игра във всички елементи.

Бургазлии завършиха с почти двойно повече по-успешни атаки (36 на 19), а 14 блока (на 3) също изиграха роля за победата. Домакините допуснаха и повече грешки, като техните опоненти се възползваха от това по най-добрия начин.

Николай Колев беше над всички с 13 точки и 89% ефективност в атака.