Събота, 04 Декември 2021 09:00
Монтана победи Дея с 3:0 гейма
Монтана победи Дея с 3:0 гейма Снимки:start-photo/НВЛ

Четири мача от девети кръг на Ефбет Супер Волей се състояха този петък. Пирин Разлог продължава своята доминация и записвайки девета победа оглавява временното класиране. Дунав Русе пък се наложи над отбора на Марек Юнион-Ивкони, а Монтана Волей надигра Дея Спорт Бургас. Левски София не срещна проблеми с градския съперник Славия.

В събота, предстои да се изиграят и последните три мча от този кръг.

#efbetsupervolley

262402730 386064833263417 218776995027940089 n

Пирин 3-0 Раковски 1964 (25-20, 25-9, 25-22)

Пирин Разлог продължава с успешния си ход в Ефбет Супер Волей, след като записа девета поредна победа в мъжкия елит. Отборът, воден от Благовест Катранджиев, се справи без проблеми със съперника си от Раковски 1964 Севлиево.

Тимът от Разлог поведе веднага след първия съдийски сигнал. Раковски се опита да се бори към края на първия гейм, но Пирин не допусна изненади. Спас Байрев и неговите съотборници взеха безапелационно втория гейм, оставяйки съперника на 9 точки.

Гостите обаче показаха борбен дух в третия гейм, когато дори поведоха при 10-8 в своя полза. Пирин обаче бързо намери правилния отговор и отново взе инициативата, и без повече проблеми затвори мача в своя полза.

Петър Петров от тима-победител завърши като топ реализатор (16т.) в мача и грабна наградата за най-полезен играч в мача.

263722718 406700364488778 6176050948340660484 n

Марек Юнион-Ивкони 1-3 Дунав Русе (16-25, 21-25, 25-21, 19-25)

Дунав Русе записа четвърта победа в Ефбет Супер Волей след като надви с 3-1 отбора на Марек Юнион-Ивкони. Благодарение на победата русенци са на осма позиция във временното класиране, а дупничани заемат деветото място.

Домакините започнаха двубоя по-напрегнато, допускайки повече непредизвикани грешки. Въпреки че опитаха да засилят представянето си на блок и сервис, атаката на Дунав беше безупречна и те поведоха в двубоя. Играта във втория гейм продължи точка за точка до 14-тия пункт, когато русенци дръпнаха в резултата след успешни атаки на Иванов и успяха да поведат с 2-0.

Дупничани започнаха силно на блок в третия гейм, но от другата страна на мрежата Христосков се представяше добре в атака. Дуото Дулчев - Цветанов обаче взе нещата в свои ръце и върна Марек обратно в мача. Русенци отговориха бързо, и контролирайки изцяло четвъртия гейм, се поздравиха с успех.

Капитанът на гостите Ангел Попов беше отличен като най-полезен играч в мача, записвйки 13 точки и 58% ефективност в атака. Най-резултатен пък стана Стефан Иванов с 25 точки. 24 за Марек Юнион-Ивкони наниза Димитър Дулчев.

613820211203212541

Славия 0-3 Левски София (18-25, 12-25, 20-25)

В столичното дерби на деня, Левски София не срещна проблеми със Славия, записвайки чиста победа в три гейма. Това е шести успех за Левски в Ефбет Супер Волей този сезон.

Състезателите на Андрей Жеков не оставиха съмнение кой е по-добрият отбор н терена. Отборите показаха равностойна игра в началото на първия гейм, но след това Левски успя да вземе инициативата и да не я изпусне до края както на частта, така и на самия мач.

За Левски, Венислав Антонов стана най-резултатен с 12 точки, а 10 добави Самуил Вълчинов. Разпределят Владимир Станков пък беше обявен за най-полезен играч в мача. За Славия с 12 точки се разписа Апостол Боянов.

262551617 386112836591950 357491512701116776 n

Монтана Волей 3-0 Дея спорт Бургас (25-18, 25-23, 25-19)

Монтана Волей спря устрема на Дея спорт Бургас след като ги пречупи в три гейма.

И двата отбора допуснаха грешки, които се отразиха на динамиката на играта в първия гейм. Домакините обаче успяха да си осигурят по-добрия точков баланс благодарение на атаки на Георгиев, Попов и Калчев. Вторият гейм беше доста по-оспорван, като двата тима се гониха в резултата до последния момент, когато ас на Калчев и успешна атака на Георгиев решиха резултата. Вдъхновените домакини взеха инициативата в третия гейм и доминираха изцяло на терена, поздравявайки се с победата.

Стефан Чавдаров от Монтана Волей се окичи с приза за най-полезен играч (10т.) в мача, а най-резултатен стана капитанът на домакините Радослав Попов с 18т. За Дея спорт Тодор Вълчев се представи най-добре със 17т.

262671833 386086209927946 3842251116281419604 n

ЦСКА и Марица с победи в Демакс Лига

ЦСКА и Марица продължават с победния си ход в Демакс Лига. Пловдивчанки оглавяват временното класиране в женския елит, а софийският отбор ги следва плътно на втора позиция.

#nvlVolleyLadies

ЦСКА 3-0 Берое (25-23, 25-13, 25-15)

Женският ЦСКА записа пета поредна победа в Демакс Лига след като този петък се наложи с чист резултат над отбора на Берое и заема втора позиция във временното класиране. Старозагорки пък все още търсят своята първа победа в елита този сезон.

Първият гейм беше оспорван, като двата тима се преследваха в резултата, като гостенките бяха взели инициативата в средата на сета, водейки с 16-13. Състезателките на Юлия Иванова обаче успяха да обърнат нещата в своя полза, изравнявайки след 20-тата точка. Показвайки истинското си лице, армейките не срещнаха повече трудности в следващите два гейма, грабвайки чиста победа.

Взимайки първия гейм, армейките наложиха своя ритъм в следващите две части и без особени проблеми се поздравиха с крайната победа.

Марица 3-1 Казанлък Волей (25-18, 25-16, 17-25, 25-18)

Марица и Казанлък Волей се срещнаха в дербито на кръга, а пловдивчанки успяха да наложат волята си, въпреки че загубиха първия си гейм от началото на шампионата.

Домакинките контролираха напълно първия гейм, но във втория “розите” показаха хъс и мотивация, повеждайки в началото. След 10-тата точка маричанки обърнаха хода на събитията и взеха инициативата, приближавайки се до победата. Казанлък отвърна на удара в третия сет, като този път поведе от началото, но без да даде шанс на момичетата на Борислав Крачанов да се върнат в гейма. Силите им стигнаха обаче само за това, тъй като домакинките бързо успяха да намерят правилния отговор на игрището и да се поздравят с победата