Вторник, 16 Юни 2015 20:45
(0 гласа)
Написана от:
Публикувана в: Национални отбори
Валентин Братоев, Николай Николов и Велизар Чернокожев са изградили поредната отлична блокада в мача с Италия. Източник на изображението: CEV.lu

Българският национален отбор по волейбол записа втора поредна победа в Група В на Европейските игри в Баку! Нашите момчета надиграха Италия с 3:1 (25:21, 22:25, 34:32, 25:19) пред около 1700 зрители в Кристалната зала. „Лъвовете“ доминираха през по-голямата част от двубоя, като единствено някои моментни отпускания и множеството непредизвикани грешки позволиха на италианците да измъкнат втория гейм с 22:25. Ключова за развитието на мача се оказа третата част, в която състезателите на Николай Желязков спасиха геймбол при 32:31 за „Скуадра адзура“. Директна точка от сервис след това на Николай Николов и страхотна единична блокада на Георги Братоев изпратиха оспорваната част в нашата сметка, а в четвъртия гейм „трикольорите“ държаха инициативата през цялото време, за да затворят мача с 3:1. Много силен двубой изигра централният блокировач Николай Николов, който стана топреализатор с 24 точки (7 блокади!, 3 аса, 67% в атака).

Успешен дебют в официален мач с националната фланелка пък направи 20-годишният диагонал Велизар Чернокожев. 212-сантиметровият талант остана на полето през цялото време и реализира 15 точки за успеха (50% в атака).

192739 CEV-19

(Разпределителят Георги Братоев получава поздравления от дебютанта Велизар Чернокожев.)

Валентин Братоев също се представи на високо ниво и заби 16 точки (52% позитивно, 24% отлично посрещане, 45% в атака). Силно включване от резервната скамейка направи капитанът Тодор Алексиев, който се появи на полето в третия гейм и приключи мача с 8 точки (50% позитивно, 25% отлично посрещане, 44% в атака).

За Италия с 18 точки се отличи Джакопо Масари, а Алесандро Прети добави 16 точки.

niki

(Николай Николов с поредната си мощна атака през центъра на мрежата, която не може да бъде спряна от Томас Берета.)

С тази победа България се изкачи на второто място в Група В с 5 точки, на една зад лидера Русия. В следващия си мач нашите момчета ще се изправят срещу Германия. Двубоят е рано сутринта в четвъртък  от 06:50 ч.б.в. и ще бъде предаван на живо по БНТ HD. До момента немците имат победа и загуба и с 3 точки са на 3-о място.

Статистика от България – Италия 3:1 можеш да видиш тук.

Прочетена 483 пъти Последно променена в Вторник, 16 Юни 2015 21:25