Неделя, 22 Февруари 2015 14:45
„Виктория Волей“ – „Звездец“ 3:0 (Снимки)

„Виктория волей“ (Пловдив) победи „Звездец“ (Горна Малина) с 3:0 (25:20; 25:19; 26:24) в среща от 16-ия кръг на Висшата лига.

Домакините започнаха по-добре мача и на първото техническо прекъсване водеха с 2 точки. Момчетата на Драган Иванов увеличиха разликата на 4 точки до втората почивка, но след това гостите успяха да изравнят. Все пак домакините си върнаха водачеството и затвориха гейма при 25:20.

Втората част започна с 3:0 за  „Виктория“, но „Звездец“ изравни при 4:4 и играта вървеше точка за точка. След второто техническо прекъсване домакините успяха да натрупат преднина и поведоха с 2:0 гейма след 25:19.

Началото на третия гейм бе по-добро за гостите, които поведоха с 2 точки, но след техническото прекъсване, домакините успяха да изравнят при 12:12. На втората почивка преднината отново бе за „Звездец“ (16:13). След три поредни точки за пловдивчани резултатът отново бе равен. Последваха няколко размени на водачеството. След два поредни сервиса в аут на гостите и силна игра в атака на домакините мачът завърши в третия гейм след 26:24.

И двата тима имаха проблеми с титулярните си състави. Пловдивчани не можеха да разчитат на основния си диагонал, който е контузен, а гостите играха без централните си блокировачи Гайдарски и Хинков.