Събота, 21 Февруари 2015 18:22
И „Черно море БАСК“ не можа да спре „Тетевен Волей“, чиста победа и за „Виктория Волей“
tetevenvolley.com

Лидерът във Висшата лига „Инвестбанк Тетевен Волей“ победи „Черно море БАСК“ (Варна) с 3:0 (25:18, 25:22, 25:19) в среща от 16-ия кръг играна в спортната зала „Георги Бенковски“. Домакините диктуваха събитията на игрището от първата до последната точка и заслужено се поздравиха с успеха, който е 15-и за тях през настоящата кампания. Интересното е, че „зелените“ все още нямат загуба пред собствена публика в мач от второто ниво при мъжете. Единственото поражение през този сезон, което допуснаха у дома бе в двубоя от първия кръг за Купа България срещу ЦСКА, в който отстъпиха с 0:3. Така момчетата на старши-треньора Петър Мечкаров продължават да заемат първото място с 46 точки и 8 повече от втория „Виктория Волей“ (Пловдив), който в друга среща от този кръг надигра „Звездец“ (Горна Малина) с 3:0 (25:20, 25:19, 26:24). За „моряците“ пък загубата е 8-а през този сезон и с 21 точки, но и мач по-малко, заемат 6-о място.

Домакините започнаха много силно срещата и набързо си осигуриха комфортна преднина от цели 8 точки (10:2). Варненци се опитаха да се върнат в гейма, но „зелените“ не допуснаха изненади и поведоха с 1:0 след 25:18 в откриващата част.

Вторият гейм започна по-равностойно и първото техническо прекъсване дойде при 8:6 в полза на волейболистите от Тетевен. Постепенно играчите на Петър Мечкаров вдигнаха оборотите и увеличиха преднината си на 5 точки при 19:14 в тяхна полза. До края домакините умело поддържаха аванса си и поведоха с 2:0 след 25:22 във втората част.

Лидерът във Висшата лига стартира много убедително в третия гейм и поведе с цели 5 точки при 9:4. В оставащите разигравания тетевенци продължиха да бъдат по-добрият отбор на игрището и заслужено се поздравиха с чист успех след 25:19.