Понеделник, 29 Февруари 2016 19:31
"Mарица" спечели редовния сезон, всички резултати от последния кръг при жените

„Марица“ (Пловдив) спечели редовния сезон в женската Национална волейболна лига „Демакс +“, с което си осигури най-малко сребърни медали и най-добрата стартова позиция за предстоящите плейофи.  В последната си среща настоящите шампионки изковаха поредната си чиста победа и завършиха на първото място с уникално постижение – всички съперници в лигата, освен основния конкурент „Левски“ (София), бяха победени по два пъти с по 3:0!

Тази вечер пловдивчанки надиграха гостуващия „Казанлък Волей“ (Казанлък) с 3:0 (25:11, 25:14, 25:18) след 61 минути игра в зала Пловдивски университет и вече могат да се концентрират спокойно върху предстоящите мачове за Купа България в петък, събота и неделя в София.

Топреализатор на двубоя стана диагоналът Силвана Чаушева с принос от 17 точки за победителките.  Виктория Григорова и Радосвета Тенева добавиха съответно по 9 и 8 точки.  За „Казанлък“ най-резултатна с 8 точки стана Йоана Николова.

Пловдивчанки оглавиха крайното класиране от редовния сезон с актив от 15 победи, 1 загуба, 45 точки и 46:4 гейма.  В четвъртфиналната си плейофна серия те ще се срещнат с осмия ЙЕБ „Шумен 05“ (Шумен) на 9 март в Пловдив и на 12 март в Шумен.  Ако се стигне до трети мач, той ще е отново в зала ПУ на 14 март.

В останалите четвъртфинални плейофи на същите дати ще се срещнат Левски (София) с „Раковски“ (Димитровград), „Казанлък Волей“ с „Бургас 2007“ (Бургас) и ЦСКА (София) със „Славия“ (София).

Ето и всички резултати, които се получиха в последния кръг на шампионата при жените:

„Левски“ – „Славия“ 3:0 (25:22, 25:16, 25:12)

„Спартак“ – „Раковски“ 0:3 (8:25, 23:25, 7:25)

„Бургас 2007“ – ЦСКА 1:3 (25:15, 11:25, 21:25, 21:25)