Неделя, 20 Декември 2015 21:29
Волейболистките на Арда спечелиха първото място в коледния турнир
Волейболистките на Арда спечелиха първото място в коледния турнир Снимки: Бончук Андонов

Двама дебютанти  намериха място във финалната четворка на четвъртия подред турнир от новия проект на БФВ – Скаут лигата на България, която е за момичета до 14 години (родени 2002/2003 година). Турнирът се проведе в столичната зала Христо Ботев, като след увеличение в Лигата за първи път участваха осем отбора.

Първенец в четвъртия турнир стана тимът на Арда (Кърджали). Така още с първото си участие си в Лигата представителките на Кърджали завършиха на първо място, като показаха, че напълно заслужават да бъдат включени в основната схема на надпреварата.

На финала тимът на Арда надигра ЦСКА (София) с 2:1 (25:23, 23:25, 15:8) и отбеляза триумф, а червените завършиха на второ място в класирането. Двубоят бе много оспорван, като премина през много обрати и равенство 1:1 гейма. В тайбрека волейболистките на Кърджали обаче доминираха и спечелиха с 15:8, а с това и крайната победа.

Arda Momicheta u14 CSKA Skaut Liga 2015 2016

Волейболистките на Арда победиха финала  ЦСКА с 2:1 гейма

В малкия финал на турнира, в спора за 3-4 място отборът на Левски (София) победи категорично Казанлък Волей (Казанлък)  с 2:0 гейма  (25:17, 25:20) и завърши на трета позиция в крайното класиране. Розите пък, които са другия дебютант в надпреварата оформиха финалната четворка.

Сините, които са победители в първите три турнира до сега завършиха и като първенец в предварителната си група А след победа над Арда с 2:1 гейма. Сполетели ги здравословни проблеми обаче попречиха на пълните им изяви и те отстъпиха на полуфинала на ЦСКА с 1:2, което доведе и до спор за третото място.

Levski Momicheta U14 Skaut Liga 2015 2016 4

Волейболистките на Левски победиха Казанлък волей с 2:0 за третото място

В спора за 5-6 място съставът на Славия (София) победи Марица (Пловдив) с 2:1 гейма и зае пето място, а маричанки останаха шести в подреждането.

В спора за 7-8 място отборът на Звезди 94  (София) надигра Локомотив 1929 (София) с 2:0 гейма  и завърши на седма позиция, а железничарките останаха на осмото място в крайното класиране на турнира.