Събота, 19 Декември 2015 22:26
Волейболистките на Левски надиграха Арда с 2:1 гейма
Волейболистките на Левски надиграха Арда с 2:1 гейма Снимки: Галина Добрева

Отборите на Левски (София), Арда (Кърджали), Казалък Волей (казанлък) и ЦСКА (София) оформиха финалната четворка на четвъртия коледен турнир от Скаут лигата по волейбол на България, която е за момичета, родени 2002/2003 година. Двата нови отбора в състезанието – Арда и Казанлък Волей продължиха с изненадите, като намериха място във финалната фаза на надпреварата.

Така, в първия полуфинал от надпреварата ще има вечно дерби, като ще се срещнат оборите на Левски и ЦСКА, а двубоят е от 09:30 ч на 20 декември (неделя) в столичната зала Христо Ботев. Вторият полуфинал от програмата ще противопостави двата новака – Арда и Казанлък, като мачът е насрочен за 10:30 ч.

До този развой се стигна, след изиграването на двубоите от груповата фаза на турнира. В предварителна група А първото място отново бе за волейболистките на Левски, които постигнаха три победи над съперниците си. Сините надиграха Звезди 94 и Марица с 2:0 гейма, като единствената разлика бе, че за първи път загубиха гейм в трите турнира до сега, като надиграха Арда с 2:1 гейма.

Волейболистките на Левски станаха пъррви в група А на турнира

Втори се класираха представителките на Кърджали, с една загуба от Левски. Кърджалийки дадоха заявка за финалната четворка още в първия ден, като надиграха Марица с 2:0 гейма, а в последствие сториха това и срещу Звезди 94. Трети се нареди тимът на Марица с две загуби и една победа над Звезди 94. Представителките на звездите останаха четвърти без победа.

Волейболисткете на Марица заеха трето място в група А

Още по интересно бе в предварителна група В, в която имаше въртележка и интрига за разпределението на местата до край. В крайна сметка първенец стана тимът на Казанлък, който постигна две победи над ЦСКА с и над Локомотив с 2:0 гейма и отстъпи на Славия с 1:2 гейма. ЦСКА се нареди на второ място, след като победи Славия и Локомотив с 2:0 гейма и отстъпи на Казанлък с 0:2. Белите пък записаха победа с 3:2 над Казанлък и с 2:0 над Локомотив, но загубиха от ЦСКА с 0:2. Така трите отбора станаха с по 5 точки, като геймовото съотношение определи крайното подреждане. Белите останаха трети, а Локомотив зае четвърто място в крайното подреждане.

Волейболистките на Казанлък станаха първи в група в след победа над ЦСКА

След двата полуфинала, програмата пв неделния ден, 20 декември родължава с двубой за 7-8 място, който ще противопостави четвъртите в двете групи, а именно Звезди 994 и локомотив 1929 от 11:30 ч. След това от 12:30 ч е мачът за 5-6 място, в който ще се срещнат Марица и Славия.

Малкият финал за 3-4 място е от 14:00 ч, а финалният спор за 1-2 място е предвиден за 15:00 ч.