Събота, 23 Декември 2023 16:56
Левски шампион при момичетата, италианският Дяволи Роза при момчетата в "А1 Звезди на бъдещето"
Снимка: Startphoto.bg

Левски стана шампион при момичетата, а италианският Дяволи Роза при момчетата на третия международен турнир по волейбол "А1 Звезди на бъдещето". В надпреварата в спортна зала "Левски София" участваха 12 отбора с таланти до 16 г. от пет силни волейболни нации – България, Италия, Русия, Полша и Сърбия

Родният Левски спечели директната битка за първото място при момичетата срещу руския Нижни Новгород с 3:0 гейма. Полският Стежица измъкна успех с 2:1 гейма над българския ЦПВК, за да завърши на трето място, оставяйки съперника си четвърти. Сръбският Цървена звезда надви италианския Перуджа с 3:0, за да заеме петата позиция.

Италианският Дяволи Роза спечели безапелационно първото място при момчетата с пет победи по 3:0 гейма. В заключителния си мач шампионите надвиха Цървена звезда. В директен мач за второто място руският Факел измъкна успех с 2:1 гейма над домакините от Левски, които завършиха на трето място. Люлин спечели с 3:0 над Берое и зае четвъртата позиция, а старозагорци останаха пети.

5th ROUND - Girls

5th ROUND - Boys

Волейболистите от мъжкия отбор на Левски Симеон Николов, Майкон Морейра, Александър Къндев, Кристиан Титрийски и Костадин Козелов заедно с треньора Николай Желязков връчиха медалите на участниците в "А1 Звезди на бъдещето". Според вече създадената традиция медали получиха всички, тъй като мотото е, че всички са победители, а турнирът на българска земя ражда бъдещи големи волейболни съперничества, но и приятелства.

2023 A1 FSC WINNERS - BOYS

Купата на шампионите при момчетата Дяволи Роза бе връчена от съпрезидента на Левски Владимир Николов и треньора на "сините" Николай Желязков.

2023 A1 FSC WINNERS - GIRLS

MVP на турнира при момчетата стана Лоренцо Моро от Дявол и Роза. Освен него в идеалния отбор на турнира бяха избрани Даниеле Волпара (Дяволи Роза), Семьон Капранов (Факел), Ивайло Донов (Левски), Антоан Веселинов (Люлин), Веселин Кокалов (Берое) и Коста Попович (Цървена звезда).

Best team Boys

Купата на шампионите при момичетата Левски бе връчена от съпрезидента на "синия" клуб и вицепрезидентна Българската федерация по волейбол Давид Давидов и турнирният директор Атанас Гаров.

MVP на турнира при момичетата стана Андриана Голева от Левски. Освен нея в идеалния отбор на турнира бяха избрани Ивайла Рикова (Левски), Олга Соловьова (Нижни Новгород), Юлия Якимяк (Стежица), Калина Венева (ЦПВК), Лана Батаз (Цървена Звезда) и Елеонора Чебили (Перуджа).

Best team Girls

Турнирът "А1 Звезди на бъдещето" се проведе с подкрепата на Българската федерация волейбол.