Понеделник, 22 Май 2023 11:44
ЦСКА и ВАСК не загубиха гейм в допълнителните квалификации при момчетата под 18 години

Волейболистите на ЦСКА и ВА Стойчев-Казийски убедително спечелиха квалификационните турнири при момчетата под 18 години и се класираха за финалите на Държавното първенство за сезон 2022/2023 г.

Двата тима спечелиха своите групи, завършвайки на първо място с по 3 победи и без загубен гейм.

Последните две места за топ 8 в първенството за възрастта заеха Хебър (Пазарджик) и Черно море (Варна).

Двата допълнителните квалификационни турнира се играха в Пазарджик и Етрополе. По регламент двете групи бяха от по четири отбора, а участието си в шампионата продължават само заелите първите две места в класирането след изигравенот на турнир по системата "всеки срещу всеки".

Група А се проведе в Пазарджик. ЦСКА постигна три победи с по 3:0, а домакините от Хебър заеха второто място след петгеймов мач срещу Марек и чиста победа над Берое 2016. Старазагорци заеха третата позиция, а четвърти остана Марек (Дупница).

ДП-18-Група А

Етрополе бе домакин на Група Б, като местният тим остана на трета позиция, записвайки една победа. ВАСК спечели и трите си срещи с по 3:0, а Черно море си осигури участие на финалите след като стартира в турнира с две победи – над Етрополе и Родопа. Четвърти са волейболистите от Смолян.

ДП-18-Група Б

По-рано за Финалния турнир при момчетата под 18 години се класираха Левски София, Люлин, Славия и Добруджа 07 (Добрич).