Понеделник, 08 Май 2023 16:16
Левски София защити титлата при юношите без загубен гейм във финалите
Снимка: bvf.bg

Без загубен гейм или пет победи с по 3:0 изстреляха волейболистите на Левски София отново на първото място при юношите под 20 години. Втори остана отборът на Черно море, а с бронза се окичиха играчите на Волейболна Академия Стойчев-Казийски.

Финалният турнир от Държавното първенство по волейбол в тази възрастова група се проведе от 3 до 7 май в спортната зала "Левски София". Участие взеха 8 отбора, разделени в две групи по 4.

Група А: ВК Люлин (София), СКВ Дунав (Русе), ВК Пирин (Разлог) и ВК Волейболна академия Стойчев-Казийски (София)
Група Б: ВК Славия (София), ВК Арда (Кърджали), ВК Левски - София, и ВК Черно море (Варна).

юноши медалисти

По регламент завършилите на първите две места продължиха към полуфиналите (на кръст). Левски София спечели и три мача в потока, включително срещу бъдещия финалист Черно море с 3:0. Варненският тим се класира като втори само с едно поражение в група Б. В Група А ВАСК постигна две победи с по 3:0, но загуби със същия резултат от Пирин, който също продължи напред.

В полуфиналите „моряците" се класираха след пет гейма срещу Пирин, а в столична битка Левски София срази ВАСК с 3:0.

Във финала Левски София, който защитаваше титлата си от миналата година и бе домакин на финалния турнир, се наложи над Черно море с 3:0 (25:17, 25:8, 25:13). По време на награждаването Левски София награди волейболиста си Лазар Бучков. Централният блокировач изигра последния си мач за клуба, като ще продължи да се състезава в колежанското първенство на САЩ. Той получи специална статуетка от Давид Давидов, съпрезидент на ВК Левски София и вицепрезидент на БФВ.

Бучков приз

В спора за бронза ВАСК и Пирин (Разлог) изиграха пет гейма, а победата отиде за столичния тим след 3:2 и 15:13 в тайбрека.

В последния ден бяха определените и индивидуалните награди по постове, а Венислав Ангелов от ВК Левски София бе обявен за "най-полезен играч".

Най-добър нападател: Стилиян Делибосов (ВК Пирин)
Най-добър разпределител: Симеон Николов (ВК Левски-София)
Най-добър изпълнител на начални удари: Костадин Козелов (ВК Левски-София)
Най-добро либеро: Калоян Ботев (ВК Левски-София)
Най-добър централен блокировач: Борис Начев (ВК Черно море)
Най-полезен играч (MVP): Венислав Ангелов (ВК Левски-София)