Неделя, 12 Март 2023 15:40
Волейболистките на ЦСКА са втори в редовния сезон, Славия влезе в топ 4
Снимка: bvf.bg

Редовният сезон в Национална волейболна DEMAX+ лига приключи. В събота, 11 март, се изигра последният 14-и кръг от шампионата при жените. След него станаха ясни и двойките от първия плейофен кръг.

Резултати от 14-и кръг:

Марица 2022 – Варна ДКС   1:3
Марица – Хектор                   3:0
Левски-София – Славия       2:3
ЦСКА – Казанлък Волей       3:1

ВК Марица (Пловдив), който предсрочно си осигури първата позиция в класирането на редовния сезон, постигна чиста победа. Пловдивчанки спечелиха домакинството си на Хектор с 3:0, като това е 13-ият им успех. Те имат само 1 загуба.

В отделните геймове: 25:10, 25:16, 25:15

На четвъртфиналите шампионките ще се изправят срещу другия пловдивски тим – Марица 2022, който остана на последната позиция.

Марица 2022 завърши редовния сезон без победа, след като отстъпи и в домакинството си на Варна ДКС с 1:3. Пловдивчанки имат само 1 точка в актива си.

В отделните геймове: 17:25, 33:31, 23:25, 17:25

Славия влезе в топ 4 след успех в столичното дерби срещу Левски-София с 2:3. В много оспорвана среща „белите" записаха деветата си победа, докато „сините" останаха пети с по 7 победи и загуби. Двата тима ще играят и на четвъртфиналите.

В отделните геймове: 25:21, 25:27, 21:25, 25:15, 12:15

ЦСКА приключи на втора позиция в първенството, записвайки 11-а победа в редовния сезон. „Червените" посрещнаха в другото дерби от кръга Казанлък Волей в своята залата, като позволиха на гостенките да вземат първата част, но бяха убедителни в следващите три и спечелиха с 3:1. В плейофите армейският тим ще играе срещу Хектор.

В отделните геймове: 19:25, 25:21, 25:18, 25:18

Волейболистките от Казанлък завършват на трета позиция с 10 победи и 4 загуби, а в следващия етап ще се изправят срещу Варна ДКС.

Четвъртфинални двойки:

Марица - Марица 2022
ЦСКА - Хектор
Казанлък - Варна ДКС
Славия 2017 – Левски-София

Четвъртфиналните плейофи на Национална волейболна DEMAX+ лига започват на 15 март.