Сряда, 18 Януари 2023 16:01
България U17 с отличен старт на европейската квалификация в Турция
Снимка: bvf.bg

Националният отбор на България за жени под 17 години отбеляза отличен старт на европейската квалификация в Анкара (Турция).

В първия си двубой от група В на турнира момичетата на селекционера Владислав Тодоров се поздравиха с категорична победа над Молдова с 3:0 (25:11, 25:13, 25:14).

Нашите доминираха изцяло в мача и не дадоха никакви шансове на съперничките. Успехът бе изкован за едва 60 минути игра.

download

Лидерството на младите „лъвици“ пролича още от началото на срещата. Тимът ни стартира ударно с 9:1 и това зашемети молдовките. Преднината бе увеличена и тимът ни взе първия гейм с разгромна разлика.

Втората част започна идентично с 5:0 в наша полза. Възходът на България продължи в пълна сила и опонентът бе поставен на колене, след като волейболистките ни поведоха с 16:4. До края този гейм бе протоколен.

Момичетата ни бяха пълни господарки на полето и третата част отново тръгна с мощното 8:0 в наша полза. Хегемонията се запази и националките си спечелиха експресно с 3:0.

download 1

Най-резултатна за успеха бе Деница Ангелова с 11 точки (5 аса). Калина Венева завърши със 7 точки (1 ас).

Във втория си мач съставът на България среща Косово. Двубоят е на 19 януари, отново от 14:00 часа.