Сряда, 07 Септември 2022 20:53
България U20 на полуфинали на Балканиадата след категорична победа над Сърбия
Снимка: Федерация по волейбол на Албания

Националният отбор на България за младежи под 20 години се класира за полуфинали на Балканиадата в Тирана (Албания). Волейболистите на Мартин Стоев победиха Сърбия с 3:0 (25:20, 25:15, 25:23 ) във втория си мач от група В на турнира.

Така младите ни „лъвове“ записаха втора категорична победа, след като на старта разбиха Северна Македония също с 3:0. С това България спечели група В и продължава като истински лидер във финалната четворка.

На полуфиналите волейболистите ни ще играят с втория от група А. Съперникът ни ще стане ясен в утрешния ден. Двубоят е на 9 септември от 21:00 часа.

u20-balkan-championshipserbia-bulgaria 21

Националите имаха водеща роля през цялото време на мача. Те не позволиха изобщо на сърбите да поемат инициативата. Единствено в третата част „плавите“ показаха по-голяма съпротива, като стояха близо в резултата. В решителните минути нашите показаха класата си и не позволиха противодействие, като спечелиха мача категорично в три гейма.

u20-balkan-championshipserbia-bulgaria 17

Реализатор за победата на България бе Александър Николов с 18 точки (7 аса). Георги Татаров завърши с 12 точки (1ас, 2 блока). Борис Начев добави 11 точки (5 блока).