Вторник, 06 Септември 2022 21:00
Националите U20 стартираха с категорична победа на Балканиадата в Албания
Снимка: balkanvolleyball.org

Националният отбор на България за мъже под 20 години стартира с категорична победа на Балканиадата в Албания. Волейболистите на Мартин Стоев прегазиха Северна Македония с 3:0 (25:16, 25:9, 25:22) в първия си мач от група В в Тирана.

Разликата в класите между двата тима бе очевидна. Нашите превъзхождаха съперника във всички елементи и не му оставиха никакви шансове. Доминацията ни пролича най-вече във втората част, когато младите „лъвове“ оставиха съперника на едва 9 точки. След бързите два гейма, България водеше с 21:16 в третата част, но известно отпускане позволи на опонента да запише повече точки. Селекционерът Мартин Стоев даде шанс на по-голямата част от състава за изява, а победата бе факт за 70 минути игра.

u20-balkan-championship-bulgari-anorth-macedonia-Copy

Във втората си среща от групата тимът ни се изправя срещу Сърбия. Двубоят е на 7 септември от 18:30 часа.

u20-balkan-championship-bulgari-anorth-macedonia 2

Трима състезатели завършиха с еднакъв актив за победата на България, като с по 10 точки се разписаха Ерик Стоев, Георги Татаров и Владимир Гърков. Ивайло Дамянов записа 9 точки ( 4 блока).