Събота, 23 Юли 2022 16:10
България U17 излиза за пето място на Евровопейското първенство
Снимка: cev.lu

Националният обор на България за девойки под 17 години ще играе за пето място в крайното класиране на Европейското първенство в Чехия. Тимът, воден от Диян Боюклиев, победи Словения с 3:0 (25:19, 25:17, 25:20) в полуфиналеч мач от втората четворка на турнира в Храдец Кралове.

Така, след като преодоляха груповата фаза, нашите момичета спечелиха и най-важната си битка. Постигнатият успех в изиграния мач доведе до позиции в Топ 6 на Европейското, което ще класира волейболистките ни за световното първенство догодина. Регламентът предвижда първите шест от Евроволей да получат билет за Мондиал 2023.

135521 017 DR200888

Младите „лъвици“ бяха безкомпромисни в този мач. Те владееха изцяло положението. Взимаха аванс, задържаха го докрай и спечелиха мача в три гейма за 69 минути игра.

Реализатор за България бе Ива Дудова с 15 точки (2 блока). Кая Николова завърши с 9 точки (2 блока). Елена Коларова добави 8 точки ( 1 блока).

135521 018 DR200894

Статистика от мача можете да видите тук.

Съперник на България в спора за пето място ще бъде победителят от другия полуфинален двубой, който противопоставя Нидерландия и Полша. Мачът е на 24 юли от 14:00 часа.