Сряда, 20 Юли 2022 21:10
България U20 с категорична победа над Турция
Снимка: БФВ/startphoto.bg

Националният отбор на България за мъже под 20 години победи Турция с общ резултат 4:0 (25:21, 25:18, 25:13, 27:25) в първия приятелски мач между двата тима в столичната зала „Христо Ботев“.

Участие в контролата взе и Александър Николов, който се присъедини към тима след участието с мъжете в Лигата на нациите.

Селекционерът Мартин Стоев даде възможност на целия състав за изява. В първите три гейма нашите имаха водеща роля и ги спечелиха безпроблемно. В четвъртата част, след рокади в състава, съперникът диктуваше развоя до двадесета точка. Нашите обаче не допуснаха обрат, като наложиха волята си в решителните моменти и спечелиха мача по категоричен начин.

С най-голям актив бе Георги Татаров. Борис Начев и Лазар Бучков завършиха с по 15 точки. Александър Николов записа 14 точки.

Проверките са част от подготовката и на двата отбора за Европейския младежки олимпийски фестивал в Словакия (24-30 юли).

Втората среща между двата тима е на 21 юли от 17:00 часа.

За всички желаещи да наблюдават изявите на младите „лъвове“, контролата ще бъде излъчвана пряко в You Toube канала на Българска федерация по волейболтук:  https://www.youtube.com/channel/UCZbXCvTr7s7nyU6G8zB0I7w