Сряда, 20 Юли 2022 17:25
България U17 загуби от Германия на Европейското първенство
Снимка: cev.lu

Националният отбор на България за жени под 17 години загуби от Германия с 0:3 (23:25, 18:25, 22:25) в четвъртия си мач от група I на Европейското първенство в Храдец Кралове (Чехия).

С това тимът, воден от Диян Боюклиев, записа трето поражение в групата. Така младите ни националки загубиха шансове за класиране във финалната четворка на турнира. Съставът ни отстъпи назад и вече е на пета позиция във временното класиране с 1 победа, 3 загуби и 5 точки. Зад нас засега са представителките на Чехия без успех. Германия пък отбеляза втора победа и с 6 точки се изкачи на второ място в таблицата.

За да продължат напред във втората фаза на Евроволей, нашите момичета се нуждаят от задължителна победа в последния си мач от своя поток. На 21 юли волейболистките ни се изправят срещу домакините от Чехия, а двубоят е от 19:30 часа.

151530 021 DR207865

В мача срещу Германия нашите не успяха да покажат възможностите си. С изключение на първия гейм те не можаха да се противопоставят. Сами допринесоха за загубата в първия гейм, в който водеха със 17:11, но прибързано решиха, че са го взели. Настъпи отпускане и съперникът започна да топи пасива си. Нашите не реагираха и германките се разиграха, като изравниха при 21:21. В решителните моменти при 23:23, отново наши грешки се оказаха решаващи и Германия спечели първия гейм.

142711 015 DR207804

Това подейства негативно и в следващите два волейболистките ни не можаха да намерят верния път. Бундестимът доминираше изцяло и затвори мача в три гейма за 70 минути игра.

Най-резултатна бе Ива Дудова с 12 точки (2 аса), Елена Коларова добави 7 точки (2 аса, 4 блокади). За съперника Леана Грозер завърши с 14 точки (1 ас, 3 блокади).

Статистика от мача можете да видите тук.