Събота, 02 Юли 2022 00:11
България U18 на финал на Балканиадата в Сърбия
Снимки: BVA

Националният отбор на България за мъже под 18 години се класира за финал на Балканиадата в Сърбия. Тимът, воден от Виктор Карагьозов, победи домакините с 3:1 (20:25, 25:21, 25:20, 25:21) във втория полуфинал на надпреварата в Нови Сад.

Така младите ни „лъвове“ ще срещнат Турция в спора за златото. Представителите на южната ни съседка надиграха Молдова в другия полуфинал. Финалният двубой е на 2 юли от 21:00 часа наше време. Сърбия играе за бронза срещу молдовците в 18:30 ч.

Сърбите успяха да изненадат нашите само в първия гейм. След добър старт, националите ни поведоха с 4:2, но след това съперникът направи обрат и взе нещата в свои ръце. До края на гейма „плавите“ диктуваха развоя, наложиха волята си и поведоха с 1:0.

u18m-balkan-championship-serbia-bulgaria 17-1170x919

В следващите три части българските момчета показаха възможностите си и не допуснаха ситуацията от стартовия гейм. Нашите бяха по-добри от съперника и държаха стабилност в най-важните моменти. До края те не изпуснаха инициативата и се поздравиха с крайното 3:1 което ги класира за финал.

u18m-balkan-championship-serbia-bulgaria 4

Най-резултатен бе Александър Къндев с 19 точки, Кристиян Титрийски добави 17 точки. Стилян Делибосов се разписа с 13 точки.