Сряда, 29 Юни 2022 22:59
Италия се класира за финалите на Волейболната лига на нациите след победа над Полша в София
Снимки: БФВ/startphoto.bg

Италия се класира предсрочно за финалния турнир на женската волейболна Лига на нациите. Европейските шампионки срещнаха неочаквани трудности в мача с Полша, но спечелиха с 3:1 (25:27, 25:20, 28:26, 25:18). Така италианките имат вече седем победи и две загуби и с актив от 22 точки са четвърти във временното класиране. Паола Егону бе неудържима, като завърши с 29 точки и 50% успеваемост в атака (26 от 52). Аличе Дегради реализира 17, а Анна Данези завърши с 13, седем от които от блокада. Италия играе в петък с Южна Корея. Полякините, които за момента са десети с четири победи и пет загуби и 11 точки, играят в четвъртък с Китай.

flxtxx3f6fm4oxogr7no

В другия мач за деня Тайланд спечели азиатското дерби с Южна Корея с 3:0 (25:11, 25:22, 25:17). Топреализатор за победителките с 14 точки бе Моксри Чатчу-Он. За корейките това бе девета поредна загуба от началото на турнира и те държат безапелационно последното място с нула точки и геймова разлика 1:27.

jwzdrfbdlqm57xnyjspp

В първия ден от надпреварата България победи Доминиканската република с 3:0. Следващият мач на момичетата на Лоренцо Мичели е в петък срещу Бразилия. В събота "лъвиците" се изправят срещу Италия. В неделя излизат срещу Полша. Всички български мачове са от 20 часа.