Сряда, 29 Юни 2022 22:04
ЦПВК спечели шампионската титла за момичета U13
Снимки: ВК Берое

Отборът на ЦПВК (София) спечели титлата в Държавното първенство за момичета до 13 години (състезателки, родени 2009/2010 година).

Финалната шестица от Държавното първенство се проведе в зала „Иван Вазов“ в Стара Загора. Участниците играха всеки срещу всеки.

ЦПВК отбеляза пет чисти победи над съперниците. С това грабна златото с пълен актив от 15 точки и без загубен гейм.

290779046 1825923457755123 8940698744991510465 n

След лидера ЦПВК за следващите позиции в подреждането се получи изключително голяма равностойност в резултатите. След победите и геймовата разлика, едва третият показател - точковото съотношение в отделните геймове, изигра роля за крайното класиране.

Със сребърните медали завърши тимът на Левски София. В последня ден „сините“ загубиха от ЦПВК с 0:2 гейма и приключиха на втора позиция с три победи, две загуби и 9 точки.

04052889126

Представителките на Марица (Пловдив) се окичиха с бронзовите отличия. Пловдивчанки победиха Тополово с 2:0 гейма в последния ден и завършиха също с три победи, две загуби и 9 точки, но бяха изпреварени от Левски с по-добра точкова разлика в отделните геймове.

20048199266

Четвърти се нареди съставът на Берое (Стара Загора) с две победи, три загуби и 6 точки. Домакините изпревариха за тази позиция Тополово, който приключи на пето място със същия актив, но с по-лошо точково съотношение в отделните геймове.

Финалната шестица бе оформена от състава на Казанлък без победа в турнира.