Събота, 25 Юни 2022 20:00
Левски и ВАСК на финал в Държавното първенство за прекадети

Отборите на Левски София и ВАСК се класираха за финал в Държавното първенство за прекадети (състезатели, родени 2007/2008 година). Съставите на ЦСКА и Виктория Волей ще спорят за бронзовите медали.

Финалната четворка от турнира се провежда в столичната зала „Левски София“.

В първия полуфинал представителите на „сините“ победиха категорично ЦСКА с 3:0.

Още от началото на първия гейм домакините взеха аванс. Противникът успя да ги догони, но в крайна сметка "сините" се наложиха. В останалите две части левскарите не оставиха съмнение в превъзходството си и затвориха мача в три гейма.

Във втория полуфинал ВА Стойчев-Казийски се наложи след петгеймова битка над Виктория Волей (Пловдив) с 3:2.Срещата протече с много обрати. ВАСК поведе с 1:0, но допусна обрат и следващите две части бяха за пловдивчани. Въпреки изоставането, състезателите на Антон Димитров се мобилизираха и взеха четвъртата част, като се върнаха в мача. В тайбрека те бяха безапелационни и надиграха съперника с 15:3 за крайния успех.