Сряда, 22 Юни 2022 23:25
САЩ останаха непобедени след победа над Сърбия в София
Снимка: fivb.com

Световният шампион Полша би миналогодишния първенец във Волейболната лига на нациите Бразилия

САЩ останаха единственият отбор без загуба в мъжката волейболна Лига на нациите. Американците победиха Сърбия с 3:1 (26:24, 23:25, 25:23, 25:20) в дербито на втория ден от турнира в столичната „Арена Армеец“. Посрещачът Тори Дефалко направи феноменален мач за победителите, записвайки 25 точки (23 атаки и два блока), а диагоналът Кайл Енсинг добави 13. САЩ имат 14 точки от пет мача на върха в класирането и в четвъртък от 20:00 ч. срещат Иран. Сърбия е осма с шест точки, а в четвъртък западните ни съседи се изправят от 16:30 ч. срещу Бразилия. Най-резултатен за сърбите срещу САЩ бе Александър Атанасиевич, който пред погледа на съпругата си Елица Василева отбеляза 20 точки в дебютния си мач в турнира.

В другия мач за деня Полша се разправи с Бразилия и след 3:1 (25:16, 22:25, 25:16, 25:22) свали миналогодишните първенци до деветото място във временното класиране. Световните шампиони записаха невероятните 13 аса (седем за Биениек, шест за Курек), а Камил Семенюк бе най-резултатен за победителите с 18 точки. В четвъртък Полша играе от 13:30 ч. срещу Иран.