Събота, 18 Декември 2021 21:51
Дея спорт записа девета победа в efbet Супер Волей
Дея спорт записа девета победа в efbet Супер Волей Снимка: start-photo.bg/НВЛ

Дея спорт Бургас и Слившнишки герой записаха победи в последните си мачове за 2021г., налагайки се с 3-0 и 3-1 съответно над отборите на Раковски 1964 и Ботев Луковит.

Временно класиране, резултати и статистика на NVL.bg.

#efbetsupervolley

Раковски 1964 0-3 Дея спорт (11-25, 24-26, 16-25)

Дея спорт записа девета победа в Ефбет Супер Волей след като тази събота се наложи с чисто 3-0 над Раковски 1964, които, от своя страна, все още нямат записана победа в мъжкия ни елит този сезон.

Гостите стартираха по-добре в мача, докато Раковски се бореше да намери своя ритъм, допускайки прекалено много грешки. Домакините показаха по-добра игра във втория гейм, водейки в резултата през повечето време. Бургазлии обаче успяха да намерят своя път към спечелването на частта в послените минути, а ас на Тодор Вълчев реши ситуацията при 26-24. Спечелвайки втория гейм, състезателите на Венцислав Симеонов отново показаха по-добри умения в следващия сет, и закономерно се поздравиха с победата.

Статистически, състезателите на Дея надиграха съперника на всички елементи - 31 на 25 успешни атаки, 7 на 3 аса и 10 на 7 блока.

Вълчев грабна наградата за най-полезен играч в двубоя, завъшрвайки с 12 точки (50% ефективност в атака). За Раковски, Веселин Илиев се отчете с 10 (34% ефективност).

Ботев Луковит 1-3 Сливнишки герой (20-25, 25-21, 29-31, 19-25)

Сливнишки герой записа втора победа за сезона в Ефбет Супер Волей, надигравайки отбора на Ботев Луковит с 3-1.

Състезателите на Мартин Стоев стартираха по-добре в мача и след игра точка за точка в първия гейм до 10-тата точка, успяха да “дръпнат” в резултата, отваряйки в своя полза.

Домакините бързо отвърнаха на удара, и грабвайки втория сет, върнаха обратно интригата в двубоя. След изключитело оспорвана битка в третия гейм, отборът от Сливница показа по-здрави нерви и взе предимство с 2-1 гейма. Вдъхновени от добрия развой на събитията, от Сливнишки герой доминираха изцяло в четвъртия гейм и се поздрвиха с крайния успех.