Понеделник, 06 Септември 2021 19:12
България с първа загуба на ЕвроВолей
Снимка: cev.lu

Националният отбор на България не успя да продължи успешния си ход на Европейското първенство 2021. Момчетата на Силвано Пранди загубиха от Италия с 1:3 (19:25, 18:25, 25:17, 12:25) в третия си мач от група В в Острава.

С това тимът ни отбеляза първа загуба в турнира, като заема втора позиция с две победи и 5 точки. Лидер е Италия с три успеха и 9 точки.

Стартов състав на България: Георги Сеганов, Цветан Соколов, Тодор Скримов, Мартин Атанасов, Алекс Грозданов, Николай Колев - Владислав Иванов-либеро (Аспарух Аспарухов, Гордан Люцканов)

В първите два гейма нашите играха ролята на догонващи, като не успяха да се противипоставят. Отборът ни започна добре и диктува играта до 7:5. В този момент Италия отбеляза 4 поредни точки и на свой ред поведе с 9:7. До края „адзурите“ не изпуснаха водачеството и затвориха първия гейм с разлика - 25:19.

По-успешно за националите ни започна втората част и те бяха равностойни до 13:13. Отново, както на старта обаче, съперникът не позволи ситуацията да се запази. Италианците се откъснаха с 15:13, увеличиха преднината си и приключиха гейма с разлика.

163908 022 DR203561

Притиснати до стената, „лъвовете“ най-накрая показаха своите възможности. Бълтарите се разиграха и започнаха трета част с ударното 10:3. Това смути италианците и те започнаха да грешат. Възходът на волейболистите ни се запази, докато опонентът не излезе от кризисната ситуация. България спечели гейма с превъзходство и се върна в мача.

За съжаление проблясъкът за българите бе моментен, а волейболистите ни не успяха да го оползотворят. В четвъртата част се разигра същата ситуация от предходния гейм, но с обратен знак. Тимът ни изпита трудности в посрещане, а адзурите си върнаха увереността и засилиха сервиса. Те притиснаха нашите и поведоха с 11:3. Пранди потърси смени, а в посрещане се появиха Аспарух Аспарухов и Гордан Люцканов. Разликата бе непосилна за националите ни. Италия отново наложи волята си и се поздрави с крайната победа само с един загубен гейм.

163908 018 DR203526

Най-резултатен за България в мача бе Цветан Соколов с 15 точки. Тодор Скримов добави още 9 точки.

Утре (7 септември) тимът ни среща вицешампиона Словения, в 17:00 ч. б.в.