Събота, 17 Юли 2021 22:46
Националите U17 ще играят за пето място на ЕвроВолей
Снимка: cev.lu

Националният отбор на България за юноши под 17 години ще играе за пето място на Европейското първенство в Тирана (Албания). Малките „лъвчета“ победиха Латвия с 3:1 (26:24, 30:28, 19:25, 25:22) в полуфинален мач за разпределение на местата от пета до осма позиция.

Така, след като не успяха да се класират за финалната четворка, волейболистите на Виктор Карагьозов ще се борят за максимално близко присъствие до най-добрите отбори в Европа. В двубоя за петата позиция те ще се изправят срещу Сърбия, която надигра Белгия с 3:2 гейма в първата полуфинална среща от втората четворка. Последната битка е на 18 юли от 16:30 часа.

Родните представители отбелязаха страхотен мач, изпълнен със сърцата игра и воля за победа. Латвия бе достоен опонент, като се получи изключително оспорван двубой с много инфарктни моменти и интрига докрай. Нашите момчета обаче устояха на всички трудности и не позволиха на съперника да вкара мача в тайбрек.

173901 CEV04767

В първите две части играта бе точка за точка, като българите се наложиха в решаващите моменти. След равенството 24:24 националите ни запазиха психическа устойчивост и ги взеха след много борба.

Авансът от 2:0 обаче не пречупи латвийците и те се надигнаха с пълна сила в третата част, като поеха водачеството и започнаха да диктуват играта. Състезателите ни не успяха да излязат от ролята на догонващи и съперникът спечели гейма, като се върна в играта.

173901 CEV04711

Успехът окуражи латвийците и четвъртата част отново бе равностйна, като съперникът дори поведе с 20:18. Националите ни обаче не се огънаха и се показаха като истински лъвове. В трудния мамент те намериха сили за обрат. Равенството дойде при 20:20 и продължи до 22:22. След това с отлични изяви на блок нашите поведоха с 24:22, а успешна атака на Георги Бъчваров сложи финалния акорд в мача. България спечели след 112 минути игра.

Най-резултатен бе Александър Къндев с 16 точки (2 блокади), Георги Бъчваров се разписа с 15 точки (2 аса, 3 блокади). Константин Козелов добави 14 точки (6 блокади). За съперника Кристианс Фокеротс бе реализатор в мача с 27 точки (2 аса, 5 блокади).