Събота, 17 Юли 2021 18:22
България U16 ще игре за бронза на Европейското първенство
Снимка: cev.lu

Националният отбор на България за девойки под 16 години ще играе за бронзовите отличия на Европейското първенство в Унгария и Словакия. Тимът на Диян Боюклиев загуби от Русия с 0:3 (25:16, 25:13, 25:16) в първия полуфинал от шампионата в Ниредхаза.

В битката за третото място националките ни ще срещнат загубилия от втория полуфинал. Сблъсъкът противопоставя Италия и Турция и започва от 19:00 ч. Двубоят за бронза е на 18 юли от 16:30 ч.

Съставът на Русия се оказа непреодолим за младите ни националки. Нашите момичета се бориха, но представителките на „сборная“ доминираха изцяло в мача. Те бяха по-добри на всички елементи и не позволиха никакви обрати. И в трите гейма след десета точка съперничките правеха серия и взимаха голям аванс - 18:10. Въпреки усилията на волейболистките ни предимството бе запазено докрай и геймовете бяха спечелени с голяма разлика. Русия приключи мача в своя полза за 67 минути.

155521 MUZ 4635

Най-резултатна за тима ни бе Ива Дудова с 16 точки (2 блокади). За съперника Марина Аслиамова бе реализатор номер едно със 17 точки (3 аса), Вероника Еремеева приключи с 16 точки (3 аса, 4 блокади).