Петък, 16 Юли 2021 00:26
Националите U17 продължават за 5-8 място на ЕвроВолей
Снимка: cev.lu

Националният отбор на България за юноши под 17 години не успя да се класира за финалната четворка на Европейското първенство в Албания. Волейболистите ни загубиха от Полша с 0:3 (18:25, 18:25, 15:25) в последния си мач от група II.

Така тимът ни завърши на трета позиция в своя поток с 2 победи, 3 загуби и 8 точки и продължава борбата за 5-8 място. Полша приключи на първа позиция в таблицата с 4 победи, 1 загуба и 12 точки, като се класира за полуфинали.

Във втората фаза на шампионата съставът на Виктор Карагьозов продължава с полуфинали за разпределение на местата от пето до осмо. В първия си мач националите ни ще срещнат Латвия, която завърши на четвърто място в група I. Двубоят е на 17 юли (събота) от 17:30 ч. Другата двойка е Сърбия (четвърти в група II) -Белгия (трети в група I). Двубоят е от 15:00 ч.

Крайно класиране в група II вижте тук.

204129 VBA 3616

Полша бе по-добрият тим през по-голямата част от срещата. В първия гейм имаше равностойност и размяна на водачеството, като нашите момчета се бориха с класния съперник. След средата поляците се откъснаха и станаха доминиращи на полето. Те не изпуснаха инициативата и спечелиха.

Дружина полска запази стабилността си, като във втората част отново пое водачеството и не даде възможност на нашите за съпротива.

204129 VBA 3621

В третата част двата отбора играха като равен с равен до 11:11. Началният удар на съперникът се оказа ключов. Полша отбеляза точкова серия и поведе с 16:11. Темпото бе запазено и съперникът спечели гейма с разлика, а с това и чиста победа за 78 минути игра.

Най резултатен за тима ни бе Георги Бъчваров с 11 точки (1 ас). Александър Къндев завърши с 8 точки (2 блокади). Артур Брзшович бе реализатор за победата на Полша с 14 точки.