Неделя, 30 Май 2021 22:03
България оглави класирането в груповата фаза на Златната лига
Снимка: cev.lu

Женският национален отбор на България оглави класирането в група В на Златната европейска лига. Момичетата на Иван Петков надиграха домакина Украйна с 3:0 (28:26, 25:13, 25:22) във втория мач от турнира в Запорожие. Така нашите са първи с два чисти успеха и пълен актив от 6 точки. Втори са украинките с победа, загуба и 2 точки. На последно място е Словакия, без успех.

Стартов състав на България: Петя Баракова, Емиля Димитрова, Гергана Димитрова, Мирослава Паскова, Нася Димитрова, Мира Тодорова, Емилия, Жана Тодорова - либеро.

Мачът приключи за 70 минути, като единствено първият гейм бе оспорван. Домикините, водени от българския треньор Владимир Орлов, започнаха много надъхано, с голям устрем и това изненада донякъде нашите. Въпреки равностойната игра България показа, че е по-класният тим, като във важните моменти запази хладнокръвие, а сервисът и атаката бяха ключови за успеха. В следващите две части „лъвиците“ доминиха изцяло и затвориха мача в три части.

190913 BLT09146

Най-резултатна бе Мирослава Паскова с 20 точки (2 аса), със 17 точки завърши Гергана Димитрова (1 блокада). 12 точки реализира Емилия Димитрова (1 ас, 2 блокади). За съперника Диана Мелюкина и Катерина Дудник приключиха с по 10 точки.

Следващият турнир от Златната лига е в Пловдив в зала „Колодрума“ от 4 до 6 юни. Всички билети могат да бъдат закупени в сайта на "Евентим". https://www.eventim.bg/bg/bileti/evropeyska-zlatna-liga-2021-plovdiv-mnogofunkcionalna-sportna-zala-kolodrum-563810/event.html