(0 гласа)
България отстъпи на Франция във втората контрола
Написана от:
Публикувана в: Национални отбори

Националният отбор по волейбол на България  за девойки под 20 години, който е воден от треньора Димо Тонев загуби от Франция с 0:3 (15:25, 22:25, 19:25) в допълнителния четвърти гейм 20:25, във втората контрола между двата тима, играна в столичната зала „Христо Ботев“.

Това бе последна проверка на младите ни националки преди световната квалификация в Анкара, в която те играят срещу домакините от Турция на 7 януари. Така двата отбора завършиха наравно, 1:1 победи, след като ден по-рано българските момичета надиграха същия съперник с 4:0 гейма.

Стартов състав на България: Полина Нейкова - Катрин Димитрова, Александра Миланова - Ани Боздева, Радостина Маринова - Емилета Рачева, Велина Минкова (либеро);

Александра Миланова бе най-резултатна за България, след като отбеляза 9 точки, а Катрин Димитрова и Радостина Маринова добавиха по 7.

За първия етап от световната квалификация  България е в предварителна група В, като в нея останаха само два отбора, след като Финландия и Австрия се отказаха от участие. Така българските момичета ще играят срещу Турция в Анкара на 7 януари от 17:30 ч.

Прочетена 520 пъти Последно променена в Вторник, 03 Януари 2017 21:11