(0 гласа)
Националките под 19 години ще играят за 5-8 място на Европейското
Написана от:
Публикувана в: Национални отбори

Националният отбор по волейбол на България за девойки под 19 години завърши с петгеймова загуба груповата фаза на европейското първенство в Словакия и Унгария.

В последния си мач от група 1 в град Нитра, волейболистките на селекционера Димо Тонев отстъпиха с 2:3 (25:22, 15:25, 25:23, 14:25, 8:15) на домакина Словакия.

По този начин те завършиха на четвърта позиция в крайното подреждане в групата и ще продължат в спора за разпределение на местата от пето до осмо. В следващия си мач на 3 септември те ще имат за съперник отбора на Италия, завършил на трето място в предварителната група в Дьор, Унгария.

Най-резултатни за нашите бяха Ани Боздева (6 аса, 1 блокада, 32 % в нападение) и Александра Миланова (2 аса, 2 блокади, 31 % в атака). Топ реализатор в двубоя бе нападателката на Словакия Карин Сундерликова с 19 точки (3 аса, 2 блокади, 44 % в нападение).

В другите мачове от група 1, отборът на Белгия победи Франция с 3:0 (25:22, 25:23, 27:25) . Във втория двубой от програмата в Нитра Турция постигна пета поредна победа след 3:0 (25:21, 25:23, 25:11).

Турция и Белгия, които завършиха на първо и второ място с класираха за финалната четворка на турнира. Третия и четвъртият, съответно Словакия и България продължават за 5-8 място. Франция и Хърватия заемат пета и шеста позиция, като отпадат от по-нататъшната борба и напускат Европейското първенство.

В другата група 2, за полуфинали се класираха Русия и Сърбия, които завършиха на първите две места. Италия и Германия, съответно трети и четвърти продължават във втората четворка. Унгария и Беларус напускат надпреварата.

Статистика от мача виж тук.

Крайно класиране във двете предварителни групи виж тук

Така след груповата фаза, третият от група 1 - Словакия ще срещне четвъртия от другата група 2 - Германия, а четвъртия от група 1 - България ще играе с третия от група 2 - Италия, в полуфинали от схемата за разпределение на местата от пето до осмо. Тези мачове ще се играят на 3 септември в Нитра.

Станаха ясни и полуфиналите за 1-4 място, като лидерът от първа група Турция ще срещне втория от другата - Сърбия, а Русия ще играе с Белгия.

Прочетена 363 пъти Последно променена в Петък, 02 Септември 2016 02:40