(0 гласа)
Националките до 20 г. продължават за пето-осмо място на Световното
Написана от:
Публикувана в: Национални отбори

Националният отбор на България до 20 години загуби от Япония с 0:3 (16:25, 12:25, 26:28) в последния си мач от група F, в първата осмица на Световното първенство за тази възраст в Пуерто Рико.

Така нашите записаха трета загуба в този поток и останаха на последното четвърто място. Родните представителки обаче продължава борбата на Мондиала, като ще играят за разпределение на местата от пето до осмо в крайното класиране.

Регламентът предвижда заелите трето и четвърто място отбори в двете групи от първата осмица да играят на кръст помежду си  за разпределение на местата във втората четворка. Съперник на българските волейболистки в първата среща ще бъде съставът на Сърбия, който зае трето място в тругата група С. Двубоят между България и Сърбия е на 18 септември от 23:30 ч. Победителят от мача ще играе за пета позиция в таблицата, победеният ще спори за седмото място в крайвото класиране.

Реализатор за Япония стана Нанами Хиросе с 18 точки. За България с най-голям актим завърши Гергана Димитрова с 19 точки.