България започна с победа във втората осмица на Световното в Аржентина
Написана от:
Публикувана в: Национални отбори
Автор на снимката: FIVB.com

Българският национален отбор до 19 години победи Мексикос 3:0 (25:19, 25:18, 25:23) в първия си мач от втората осмица на световното първенство в Аржентина.

Така младите „лъвове“ започнаха с успех по пътя за завоюване на деветата позиция в крайното класиране на Мондиала. В следващия си двубой нашите ще срещнат победителя от сблъсъка Чили - Куба. Мачът е в ранната утрин на 23 август (неделя) от 01:00 ч.б.в.

„Трикольорите“ показаха воля и хъс за победа, като подчиниха мексиканците в три гейма. В първите две части младите ни волейболисти доминираха в мача, като взимаха аванс и го поддържаха до края.

Най-оспорван бе третият гейм, в който мексиканците се активизираха и бяха равностоен съперник. В крайна сметка обаче при равенството 20:20, нашите показаха здрава психика, устояха на напрежението и спечелиха чиста победа.

Реализатор за победата на България стана Стефан Иванов със 17 точки (2 от блокада, 1 ас). Пламен Шекерджиев добави 11 точки за успеха (1 ас, 1 от блокада).