Гергана Димитрова стана топреализатор в срещата с Бразилия с 16 точки.
Написана от:
Публикувана в: Национални отбори
Гергана Димитрова стана топреализатор в срещата с Бразилия с 16 точки. Автор на снимките: FIVB.com

Женският национален отбор до 23 години загуби последния си мач от Група А на Световното първенство в Турция. Нашите момичета паднаха от Бразилия с 0:3 (17:25, 8:25, 28:30) и изпуснаха шанса си да се класират на полуфиналите на шампионата в южната ни съседка. Младите лъвици допуснаха много непредизвикани грешки в първите два гейма, които загубиха съответно с 17:25 и 8:25. В третия състезателките на Атанас Лазаров подобриха представянето си, но „селесао“ не допусна обрат и затвори частта с 30:28.

GetImage 5

(Нашите момичета подобриха значително представянето си в третия гейм, но Бразилия измъкна и тази част с 30:28.)

Топреализатор в срещата стана Гергана Димитрова със 16 точки. В основата на успеха за Бразилия пък бяха Друсила Коста (15 точки) и Габриела Соуса (14 точки).

Загубата изпрати представителния ни тим на 4-о място в групата със 7 точки. Така „трикольорките“ ще участват в разпределението на позициите от пета до осма, като следващият им съперник ще бъде третият от предварителна Група В. Двубоят е във вторник, като началният час на срещата предстои да бъде уточнен.

GetImage 3

(Със спечелените три точки днес Бразилия стана вторият полуфиналист от тази Група А след домакина Турция.)

Бразилия пък се присъедини към Турция във финалната четворка на надпреварата и очаква да разбере своя съперник на 1/2-финалите.

Статистика от България - Бразилия 0:3 можете да видите тук.

Прочетена 262 пъти Последно променена в Вторник, 18 Август 2015 09:16