Четвъртък, 23 Юли 2015 20:29
(0 гласа)
Написана от:
Публикувана в: Национални отбори
Момчетата на България победиха Румъния с 3:0 гейма в последния ден от груповата фаза Снимка: Иван Бонев

Националният отбор по волейбол на България за момчета до 15 години спечели първото място в своята предварителна група В на Балканиадата, която се провежда в зала Арсенал-Багира в Казанлък.

В последния мач от груповата фаза момчетата, водени от треньора Мирослав Живков надиграха категорично Румъния с 3:0 (25:19, 25:22,25: 18) . Така най-младите ни национали завършиха с актив от три чисти победи и 9 точки, като се класираха за полуфинал без загубен гейм. Втори в групата остана отборът на Румъния. Двата тима продължават във финалната четворка.

На полуфинала нашите ще срещнат тима на Сърбия, който зае второ място в предварителна група А на турнира. Като първенец в тази група приключи отборът на Турция, който на полуфиналите ще срещне Румъния.

Отборите заели трето и четвърто място в двете групи ще играят също на кръст помежду си за разпределение на местата от пето до осмо. Победителите от двойките играят за пето място, а победените за седмо.