Неделя, 28 Юни 2015 13:54
(0 гласа)
Николай Николов със страхотна атака през центъра по време на финалния сблъсък с Германия.
Написана от:
Публикувана в: Национални отбори
Николай Николов със страхотна атака през центъра по време на финалния сблъсък с Германия. Източник на изображението: cev.eventolive.it

Българският национален отбор остана със сребърните медали на първите в историята Европейски игри в Баку. На финала нашите момчета загубиха от Германия с 1:3 (16:25, 18:25, 31:29, 21:25) пред пълните трибуни в Кристалната зала.

Срещата не започна добре за „лъвовете“, които допуснаха много непредизвикани грешки и не можаха да се противопоставят на немците в първите два гейма. В третата част „трикольорите“ подобриха значително представянето си. Започнаха да изпълняват силен сервис, който проби посрещането на „бундестима“. От тук заработи и блокадата на представителния ни тим, който спаси три мачбола и в крайна сметка измъкна гейма с 31:29. За съжаление играчите на Николай Желязков не успяха да се възползват от психологическото предимство, което имаха в началото на четвъртия гейм. „Бундестима“ постепенно увеличаваше аванса си, за да затвори финалния сблъсък с 3:1 след 25:21 в тази част.

CEV-Baku2015 20150628-110205

(Денис Калиберда с успешна атака по пръстите на българската блокада.)

Най-резултатен за България на финала бе Николай Николов, който изигра поредния си силен двубой в турнира и завърши с 13 точки. Много добре се представи и другият ни централен блокировач Светослав Гоцев, който реализира 12 точки. Толкова добави и Валентин Братоев, а капитанът Тодор Алексиев приключи с 11.

Топреализатор в срещата пък стана Кристиян Фром с 21 точки, докато Йохан Шопс приключи срещата с 16 точки.

CEV-Baku2015 20150628-101653

(Финалът с Германия бе изгледан и от президента на страната ни Росен Плевнелиев, който бе в компанията на Петър Стоянов.)

Така нашите момчета не успяха да вземат реванш за загубата си от Германия в груповата фаза на шампионата с 0:3. Това са и единствените две поражения за националите в дебютното издание на Европейските игри. В малкия финал преди това пък Русия надигра Полша с 3:1 и грабна бронзовите медали.

Статистика от финала България – Германия 1:3 можеш да видиш тук.

Фотогалерия от финала България - Германия 1:3 можеш да разгледаш тук.

Прочетена 472 пъти Последно променена в Неделя, 28 Юни 2015 14:31