Събота, 27 Февруари 2016 10:47
"Славия" спечели дербито във ВЛ, 15 от 15 за "белите"

„Славия“ (София) спечели гостуването си на „Черно море БАСК“ (Варна) с 3:2 (19:25, 19:25, 25:23, 25:20, 15:13) в дербито на 15-ия кръг от първенството във Висшата лига, което се игра в варненската зала „Христо Борисов“.

Така „белите“ продължават да бъдат без загуба през този сезон във второто ниво при мъжете. Столичани записаха 15-а победа, като с 41 точки заемат еднолично първото място. „Черно море“ е на втора позиция с 11 победи, четири загуби и актив от 34 точки.

Двубоят бе истинска битка, в която „белите“ направиха невероятен обрат от 0:2 гейма, за да стигнат до крайния успех с 3:2.

В първите две части домакините диктуваха изцяло резултата, като взимаха първоначална преднина и затваряха геймовете в своя полза с разлика. В третата част варненци също стартираха ударно с 4:1 и когато всичко отиваше към чиста победа настъпи спад. Столичани се надигнаха, започнаха на свой ред да диктуват играта и макар и трудно, спечелиха третия гейм  с 25:23. Това им даде криле и в четвъртата част те бяха водещият отбор на полето за да докарат мача до тайбрек.

В петата решителна част драмата бе пълна, тъй като двата тима се бореха точка за точка. В крайна сметка в решителните минути, след равенството 11:11, гостите успяха да се откъснат с минимална преднина от 2 точки – 13:11, запазиха я и триумфираха с крайното с 15:13, а с това записаха и победата в мача.