Петък, 04 Декември 2015 19:46
"Славия" продължава без загуба във Висшата лига.

„Славия“ (София) постигна страхотен обрат в дербито на върха от 6-ия кръг Висшата лига срещу „Черно море БАСК“ (Варна), което се игра в столичната зала „Панайот Пондалов“. „Белите“ изоставаха с 0:2 гейма и 19:21 в третата част, но успяха да се върнат в срещата и да спечелят с 3:2 (19:25, 18:25, 26:24, 25:13, 15:8). В тайбрека домакините бяха повече от категорични (15:8) и записаха 6 пореден успех от началото на сезона. За гостите от Варна пък загубата е първа през този сезон и ги остави на второто място с 16 точки. Едноличен лидер е „Славия“ със 17 точки.

В другия мач от този кръг във второто ниво при мъжете, който се игра днес, „Виктория Волей“ (Пловдив) победи ГРАД (Белоградчик) с 3:0 (25:20, 25:12, 25:21).

Класирането във Висшата лига можете да видите тук.