Вторник, 24 Февруари 2015 19:17
„Добруджа 07“ нанесе трета поредна загуба на „Марек Юнион-Ивкони“, домакините подкрепиха Арти

„Добруджа 07“ спечели дербито срещу „Марек Юнион-Ивкони“ с 3:0 (25:21, 25:22, 25:18) в отложения мач от 12-ия кръг на Суперлигата, игран в спортната зала „Добротица“. Домакините успяха да обърнат първия гейм, в който изоставаха с 4 точки, а това се оказа и ключово за успеха, изкачил ги на второто място в класирането с 34 точки. Така момчетата на Мирослав Живков взеха реванш за загубата си от шампионите с 2:3 през есента и нанесоха трето поредно поражение на дупничани в Суперлигата, което ги смъкна на 3-о място с 32 точки и ги остави на цели 5 от лидера ВК „Монтана“. Срещата ще бъде запомнена и със страхотния жест от страна на добруджанци, които решиха половината от събраните пари в традицонната томбола при домакинските си мачове да отидат в подкрепа на шестгодишното момченце Артър Иванов, което страда от диабет. Припомняме, че БФВолейбол съвместно с 164-а испанска езикова гимназия „Мигел де Сервантес“ организират благотворителен мач „Ас за Арти“, който ще се проведе на 1-и март в обновената зала „Триадица“. Всички събрани средства ще се използват за закупуване на инсулинова помпа. Повече подробности можеш да прочетеш тук.

В началните минути напрежението бе в полето на домакините и шампионите взеха аванс от две точки на първото техническо прекъсване. Дупничани продължиха да бъдат по-спокойният и концентриран отбор на игрището и поведоха с цели 4 точки при 14:10. Симеон Александров се справи в много трудна ситуация срещу тройна блокада и завърши дълго разиграване, което върна добруджанци в битката за гейма. Именно Александров застана на сервис и реализира два поредни аса, с което доведе резултата до 14:13 в полза на „Марек Юнион–Ивкони“. Това принуди Найден Найденов да поиска прекъсване, а след него играчите му все пак се оттеглиха на втората задължителна почивка с предимство от две точки-16:14. Гостите задържаха този аванс до 19:17, когато започна и обратът в тази първа част. Момчетата на Мирослав Живков заиграха много добре на блокада и спечелиха следващите три разигравания, за да поведат за първи път в гейма при 20:19. Атака в аут на младия диагонал на дупничани Манджуков увеличи аванса на домакините, а до края непредизвиканите грешки в полето на шампионите зачестиха и „Добруджа 07“ поведе с 1:0 след 25:21.

Битката между двата отбора продължи с пълна сила и във втората част. Шампионите се оттеглиха на почивка при първото техническо прекъсване с точка аванс (8:7), а ролите се размениха при втората задължителна пауза - 16:15 за „Добруджа 07“. Двата отбора продължиха да се движат точка за точка, но атака в аут на централния блокировач на дупничани Борислав Апостолов увеличи аванса на домакините - 19:17. Големият проблем на „Марек Юнион-Ивкони“ се оказаха непредизвиканите грешки от сервис в края на гейма, които не им позволиха да разколебаят посрещането на домакините. Разпределителят на гостите Гьорги Гьоргиев се опита сам да завърши една атака, но Маринков бе готов за пуснатата топка и добруджанци дръпнаха с две точки при 24:22. На сервис застана Манчев, който реализира ас и домакините поведоха с 2:0 след 25:22.

Шампионите започнаха много добре третата част и набързо взеха аванс от 4 точки при 5:1 след добра игра край мрежата на Борислав Апостолов. Домакините по никакъв начин не се притесниха от това лошо начало на гейма за тях и след три директни точки от сервис на Симеон Александров резултатът бе изравнен при 6:6. Блокадата на „Добруджа 07“ продължи да работи по най-добрия начин и първото техническо прекъсване дойде при 8:7 в тяхна полза. Двата отбора продължиха да бъдат равностойни в следващите разигравания, но две поредни непредизвикани грешки в атака на Манджуков и появилият се като резерва Цветанов доведоха до изоставане от три точки за гостите при втората задължителна пауза – 16:13. Постепенно играчите на Мирослав Живков увеличиха преднината си и след 19:14 и 21:15 в тяхна полза спокойно затвориха гейма с 25:18, а с това и мача с категоричното 3:0.