Събота, 21 Февруари 2015 18:42
„Добруджа 07“ си тръгна с 3 точки от Габрово, „Нефтохимик 2010“ даде гейм на „Миньор“

„Добруджа 07“ (Добрич) спечели гостуването си на КВК „Габрово“ с 3:0 (25:15, 26:24, 25:11 ) в среща от 16-ия кръг на Суперлигата, която се игра в спортната зала „Орловец“. Това е 10-а победа за гостите, които се изкачиха на 4-о място с 31 точки и два мача по-малко от лидера ВК „Монтана“, който е с актив от 37. За играчите на Любомир Герасимов пък загубата е 15-а през настоящата кампания, но въпреки това те продължават да заемат предпоследното 9-о място с 6 точки, след като последният „Миньор“ (Перник) отстъпи с 1:3 (19:25, 22:25, 25:23, 12:25) при домакинството си на „Нефтохимик 2010“ (Бургас) в друга среща от този кръг. Перничани все пак спечелиха 3-ия гейм, след като в предните два на няколко пъти повеждаха в резултата, но допускаха обрат. Гостите реагираха по най-добрия начин в четвъртата част и затвориха мача с убедителното 25:12. С успеха бургазлии се изстреляха на 3-о място с 31 точки и по-добри показатели от „Добруджа 07“.