Събота, 07 Февруари 2015 00:07
„Вечно дерби“ и тежко домакинство за ВК „Монтана“ в 14-ия кръг от Суперлигата

„Миньор“ (Перник) приема „Марек Юнион-Ивкони“ в първия мач от 14-ия кръг на Суперлигата, който ще се изиграе днес от 17:00 часа в спортната зала „Борис Гюдеров“. Домакините продължават да нямат победа от първия кръг, когато надиграха пред своя публика „Левски Боол“ с 3:0 и с 4 точки, но и мач по-малко заемат предпоследното 9-о място. Новакът в мъжкия елит игра силно при гостуването си на „Арда“ (Кърджали) в последния кръг, което загуби с 1:3. Дупничани пък не срещнаха особени проблеми и спечелиха домакинството си на КВК „Габрово“ с 3:0, което ги постави в изгодна позиция за атакуването на първото място. Състезателите на Найден Найденов заемат 3-о място с 25 точки, но имат и 2-а мача по-малко от лидера ВК „Монтана“, който е с актив от 30 точки. Шампионите имат само едно поражение през настоящата кампания и са в серия от 9 поредни успеха.

В друга среща от този кръг КВК „Габрово“ посреща „Пирин“ (Разлог). Момчетата на Любомир Герасимов все още нямат спечелен гейм през 2015-а година и с 5 точки заемат 8-о място. През есента габровци загубиха гостуването си в Разлог с 0:3. Гостите пък постигнаха много важна победа в миналия кръг срещу „Добруджа 07“ (Добрич) с 3:2 (30:28, 19:25, 19:25, 25:23, 15:13). Именно с този успех играчите на Стоян Гунчев запазиха 5-а си позиция с 23 точки.

Двубоят в спортната зала „Орловец“ започва днес в 17:00 часа.

Точно 30 минути по-късно в столичната зала „Сиконко“ започва и един от най-интересните сблъсъци от този кръг – „вечното дерби“ в мъжкия волейбол „Левски“ - ЦСКА. „Червените“ определено са в ролята на фаворит преди срещата въпреки, че старши-треньорът Александър Попов най-вероятно няма да може да разчита на контузените Радослав Парапунов и Влади Станков. „Армейците“ показаха страхотна игра и дадоха само гейм на лидера ВК „Монтана“ в междинния 13-и кръг, а след края наставникът на тима заяви, че ЦСКА ще гони максимума в днешния сблъсък срещу големия си съперник. С този успех гостите се доближиха само на точка от 5-ия „Пирин“ и с 22 заемат 7-а позиция.

„Сините“ пък загубиха двубоя си от миналия кръг срещу „Нефтохимик 2010“ с 0:3, а загубата бе 11-а за тях през този сезон. Момчетата на Петър Шопов имат едва 6 спечелени гейма до сега в Суперлигата и с 3 точки продължават да са на последното 10-о място. Първото дерби през есента завърши с победа за „червените“ с 3:0.

Ще вземе ли „Левски Боол“ реванш за това поражение или ЦСКА ще запише дубъл през този сезон срещу „вечния враг“ предстои да разберем днес от 17:30 часа.

В друг не по-малко интригуващ и очакван мач, който ще се изиграе днес, лидерът в Суперлига ВК „Монтана“ приема „Арда“ (Кърджали). Домакините стъпиха накриво в столичната зала „Васил Симов“ по-рано тази седмица, а загубата от ЦСКА бе едва 3-а за тях през този сезон и първа под ръководството на новия старши-треньор Георги Петров. Гостите от Кърджали пък играят много силно в последните си мачове и успяха да постигнат убедителни победи срещу „Добруджа 07“ (3:1), КВК „Габрово“ (0:3) и „Миньор“ (3:1). С тези три поредни успеха играчите на Иван Халачев се изравниха по-точки с 5-ия „Пирин“ и само по-лошите показатели отреждат на кърджалийци 6-о място.

Първата среща между двата отбора през есенния полусезон завърши с успех за ВК „Монтана“ с 3:0 в негостоприемната зала „Арпезос“.

Двубоят е последен от днешната програма на 14-ия кръг и започва от 18:00 часа в спортната зала „Огоста“.

Последният сблъсък от този кръг между „Добруджа 07“ и „Нефтохимик 2010“ бе отложен и насрочен за 3-и март.