Петък, 06 Февруари 2015 09:34
„Марица“ - ВК „Казанлък“ е дербито от 16-ия кръг при жените

„Марица“ (Пловдив) приема ВК „Казанлък“ в най-интересния мач от 16-ия кръг на женския волейболен шампионат, който ще се изиграе днес от 16:00 часа в спортната зала на ПУ „Паисий Хилендарски“. „Жълтите“ загубиха последния си сблъсък от първенство срещу „Левски“ (София) с 1:3 и изостават със 7 точки от основния им конкурент за титлата през този сезон. Момичетата на Иван Петков имат и мач по-малко, а днешната среща е перфектна възможност да се върнат на правилния път. След двубоя срещу „сините“, по-рано през тази седмица, наставникът на пловдивчанки заяви, че загубата не променя нищо и много добре знае до къде може да стигне неговият отбор. Старши-треньорът на гостите Петър Дочев също показа самочувствие след победата на ВК „Казанлък“ с 3:0 при гостуването на „Славия“ в миналия кръг и каза, че иска отборът му да бъде фактор при жените. „Розите“ са на 4-о място с 21 точки и мач по-малко от 3-ия ЦСКА, който има четири точки повече. „Марица“ спечели предните два двубоя срещу днешния им съперник, по-рано през сезона, без да загуби гейм.

В друга среща от този кръг лидерът „Левски“ (София) гостува на новака ВК „Сливен“ в спортната зала „Асеновец“. „Сините“ направиха много важна крачка към спечелването на първото място в редовния сезон при жените, след като в последната си среща победиха „Марица“ (Пловдив) с 3:1 и така взеха всичките 3 точки от дербито. Момичетата на Радослав Бакърджиев са убедителен лидер в класирането с 35 точки и нямат загубен гейм срещу домакините в предните 3 мача срещу този съперник. Волейболистките от Сливен започанаха добре пролетния полусезон и в 3-а си среща за годината записаха първа победа сред елита при жените, надигравайки „Славия“ с 3:1. Но от тогава нямат спечелен гейм и продължават да заемат 6-о място с 3 точки.

Срещата между последния и първия във временното класиране започва в събота от 17:00 часа.

По същото време в спортната зала „Панайот Пондалов“ един срещу друг излизат „Славия“ и ЦСКА, в столичното дерби от този 16-и кръг. „Белите“ са в серия от 7 поредни загуби и с 6 точки са на предпоследната 5-а позиция, а в миналия кръг състезателките на Емил Трифонов паднаха от ВК „Казанлък“ с 0:3. „Червените“ пък се представят много силно от началото на втория полусезон и не успяха да спечелят поне точка единствено от „вечното дерби“ срещу „Левски“, което загубиха с 1:3. Момичетата на Юлия Иванова дадоха само гейм на „Славия“ в предните им 3 двубоя до тук през сезона.