Вторник, 27 Януари 2015 19:36
„Марица“ спечели драматично срещу ЦСКА, но загуби ценна точка в борбата си с „Левски“

Mарица (Пловдив) спечели гостуването си на ЦСКА (София) с 3:2(25:22, 22:25, 13:25, 25:17, 17:15) в инфарктен мач от тринадесетия кръг на женския волейболен шампионатЛошата новина за пловдивчани е, чевъпреки успеха загубиха ценна точка в надпреварата си с другия столичен гранд Левски (София) за първото място в крайното класиране от редовния сезон на първенството.  След като„синитевзеха домакинството си срещу Казанлък Волей с 3:0, те водят в таблицата с 36 точки от 13 мача, следвани от „жълтите с 32 точки от 12 изиграни срещи.

Мачът в столичната зала Васил Симов бе изключително драматичен, изпълнен с обрати, и продължи 110 минути.  В първия гейм волейболистките на Иван Петков успяха да се възползват от многото грешки на противника, за да го спечелят с 25:22.  Нещата се обърнаха във втората част, когато пловдивчанки допуснаха много брак в играта си, а с по-добри изяви на сервис и блокада ЦСКА спечели частта със същия резултат.  Наставникът на Марица потърси решение в смените, но третият гейм бе катастрофален за отбора му.  С нестабилно посрещане и неефективна атака, гостенките направиха още повече непредизвикани грешки, за да отстъпят с категоричното 13:25.  Все пак, в четвъртия гейм нещата започнаха да си идват на мястото.  Петков отново заложи на стартовия си състав от първия гейм, но вече с опитната Марина Ковачева на поста диагонал.  Марица наложи своя ритъм на игра и изравни мача след убедително 25:17.  В тайбрека блокировачките на двата тима направиха истинско шоу на терена, отбелязвайки общо девет от точките в този гейм.  Пловдивчанки обаче бяха по-добри в нападение, поведоха още в първите моменти на тази част и, въпреки че допуснаха инфарктен завършек, затвориха гейма при 17:15, а така и мача в своя полза.

Таня Събкова бе най-резултатна за победителките с 16 точки, но топреализатор на мача с 20 точки стана волейболистката на ЦСКА Мария Филипова.

В следващия си мач Марица посреща Славия (София) в спортната зала на ПУ „Паисий Хилендарски“ тази събота, 31 януари, от 16:00 часа. ЦСКА пък е домакин на „Левски“ във „вечното дерби“ от 14-ия кръг при жените.