Събота, 24 Януари 2015 21:32
ЦСКА спечели гостуването си на „Казанлък“ с 3:2

ВК ЦСКА спечели гостуването си на ВК „Казанлък“ с 3:2 (26:24, 25:21, 18:25, 24:26, 15:9) в най-интересния мач от 12-ия кръг на женския волейболен шампионат. Победата бе 7-а за момичетата на Юлия Иванова през настоящата кампания и с 21 точки продължават да заемат 3-о място. За домакините пък поражението е под номер 6 и те се намират на 4-а позиция 15 точки и мач по-малко от днешния им съперник.

Двата отбора напълно оправдаха очакванията преди срещата за оспорвана битка, за което подсказваха и предните два сблъсъка межди тях през този сезон. В първия „розите“ спечелиха с 3:2 в своята зала „Арсенал“, а по-късно загубиха с 1:3 в дома на „червените“ „Васил Симов“. Момичетата на Петър Дочев започнаха по-добре срещата и стигнаха до 4 точки за спечелване на откриващия гейм при 24:20. Точно тогава гостите направиха страхотен обрат и поведоха с 1:0 след 6 поредни точки. Състезателките на Юлия Иванова спечелиха и втората част, но след това подкрепяните от около 800 зрители домакини започнаха да играят все по-добре и изравниха резултата при 2:2. Все пак „червените“ показаха по-здрави нерви в тайбрека и го спечелиха с 15:9.

Като най-резултатна на игрището завърши Ралина Дошкова от победителките с 21 точки, а Мария Филипова добави 12. За домакините Веселина Григорова записа 20 точки.