Петък, 23 Януари 2015 10:06
ВК „Казанлък“ -ВК ЦСКА е най-интересният мач от 12-ия кръг при жените

ОСК „Славия“ посреща ВК „Левски“ в първия мач от 12-ия кръг на женския волейболен шампионат. „Сините“, които са лидер в класирането с 30 точки и мач повече от втория ВК „Марица“ (Пловдив), спечелиха първите две столични дербита през настоящия сезон без да загубят гейм. Момичетата на Радослав Бакърджиев започнаха сезона с 9 поредни победи преди да загубят драматично в Пловдив от ВК „Марица“ с 2:3 в последния си официален мач за 2014-а година. В миналия кръг шампионките на страната се завърнаха на победния път след лесен успех срещу ВК „Сливен“ с 3:0. ОСК „Славия“ игра силно в последната си среща от първенството срещу ВК ЦСКА, която загуби с 1:3. „Белите“ имат 6 точки от началото на сезона и заемат предпоследното 5-о място. Домакините използваха зимния трансферен прозорец, за да се подсилият с опитната Десислава Тошева.

Двубоят между петия и първия при жените започва днес от 17:30 часа столичната зала „Панайот Пондалов“.

В друга среща от този кръг ВК „Марица“ (Пловдив) е домакин на ВК „Сливен“. Това е първи официален мач за пловдивчанки през 2015-а година, след като срещата им от миналия кръг срещу ВК „Казанлък“ бе отложена. „Жълтите“ използваха по най-добрия начин зимната пауза и заминаха да се подготвят на 10-дневен лагер в Турция. Там момичетата на Иван Петков изиграха две силни контроли срещу местните отбори от град Бурса, в които записаха едно равенство и една загуба. Домакините се намират на втората позиция с 27 точки и мач по-малко от първия ВК „Левски“, с който зимуваха заедно на върха. В предходните си два мача срещу ВК „Сливен“ пловдивчанки не оставиха никакъв шанс на своя съперник и не загубиха гейм. Гостите продължават да търсят своята първа победа през настоящата кампания. Състезателките от Сливен заемат последното 6-о място с 0 точки и без нито един спечелен гейм.

Мачът в спортната зала на ПУ „Паисий Хилендарски“ започва в събота от 17:00 часа.

В последния и най-интересен сблъсък от 12-ия кръг при жените един срещу друг се изправят ВК „Казанлък“ и ВК „ЦСКА“. Двата отбора си размениха по една победа в първите два мача през есента. Именно в своята зала „Арсенал“ „розите“ изненадаха момичетата на Юлия Иванова и ги победиха с 3:2 още във втория кръг на сезона. По-късно „армейците“ взеха реванш и спечелиха домакинството си с 3:1 в интересен и завързан мач. Състезателките на Петър Дочев заемат 4-о място с 14 точки и 5 по-малко от своя съперник. В началото на седмицата отборът бе напуснат от Ива Парталева, която се оттегли от волейбола, за да започне работа в елитна компания в София. Добрата новина за домакините през зимната пауза е привличането на разпределителката Ивана Боянова, която бе картотекирана и най-вероятно ще дебютира именно срещу ВК ЦСКА.

„Червените“ се разделиха през зимата с една от основните си състезателки Симона Димитрова, която се присъедини до края на сезона към унграския „Алупроф“ (Будапеща).

Срещата между съответно 4-ия и 3-ия в женския волейболен шампионат започва в събота от 18:00 часа.