Петък, 01 Февруари 2019 22:25
Марица надигра Славия с 3:0 гейма за 47 минути
Марица надигра Славия с 3:0 гейма за 47 минути Снимка: ВК Марица

Марица (Пловдив) записа втората си най-бърза победа от началото на сезона в женското първенство на България. В деветия кръг на шампионата маричанки победиха кто гости Славия с 3:0 (25:6, 25:11, 25:5) за 47 минути в столичната зала Панайот Пондалов.

Реализатор за победата на марица стана Симона Димитрова с 16 точки, следвата от Александра Миланова с 12. За Славия най-резултатна стана Валентина Манолова едва с пет точки.

Марица е лидер в НВЛ-жени, с девет пореди от девет мача, без загубен гейм и със спечелени 27 точки. Славия е на шеста позиция с девет спечелени точки.

В другия двубой от кръга волейболистките на Берое (Стара Загора) надиграха при домакинството си Казанлък Волей с 3:0 (25:15, 25:20, 25:11) в двубой, който се игра в старозагорската зала "Иван Вазов".

Най-резултатни бяха Радостина Маринова и Дани Найденова с по 12 точки. 10 точки добави Мария Кривошийска (2 блокади). За "розите" Селин Салим завърши с 10 точки (1 ас, 1 блокада).

Така воденият от Петър Дочев тим заема второ място във временното класиране с 21 точки (7 победи, 1 загуба). "Розите" са седми с 6 точки (2 успеха, 7 поражения).

В третия мач от кръга тимът на ЦСКА победи като домакини Перун (Варна) с 3:0 (25:19, 25:10, 25:10), в столичната зала „Васил Симов“.

С това „червените“ записаха пета победа в шампионата, като с четири загуби и 15 точки излязоха на трета позиция във временното класиране, но преди завършването на всички срещи от кръга. Тимът на Перун е без успех до момента, като е на последното осмо място в таблицата.

Реализатор за победата на ЦСКА стана Дарина Куманова с 15 точки (2 аса). Десислава Николова добави 13 точки за успеха (1 блок). За Перун най-резултатна бе Кристина Йорданова с 8 точки (1 блок).